Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelli Kızı İçin Okuldan Ayrılmıyor

Engelli Kızı İçin Okuldan Ayrılmıyor
Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşayan Hilal Buluş, bedensel engelli kızı 10 yaşındaki Sevda’yı okulda bekleyerek, teneffüslerde dışarı çıkarıyor, ihtiyacı olduğunda yardım ediyor.

 

İnegöl’de yaşayan Hilal Buluş, Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu 4’üncü sınıfına giden kızını okula getirdikten sonra surdana ayrılmıyon. Kızını market işleten eşi İbrahim Buluş’un otomobili ile okula getiren Hilal Buluş, "Sevda bizim tek çocuğumuz. Doğuştan engelli olan kızımız için yaşıyoruz. Onun eğitimine özel önem veriyoruz. Kendisi derslerinde çok başarılı. Sosyal yaşamında da öyle. Teneffüslerde dışarı çıkarmak için okulda bekliyorum. Öğretmenleri ve okul idarecileri kızımın çok başarılı olduğunu söylüyorlar. Onu çok seviyorlar" dedi.
 
Kızı ve tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan Hilal Buluş, engelli çocukları bulunan ailelere çağrıda bulunup çocuklarını mutlaka okula göndermelerini ve sosyal aktivitelerinden koparmamalarını istedi.
 
Sevda Buluş’n İngilizce Öğretmeni Nazlı Celaloğlu ise, "Sevda, öğretmenleri olarak çok sevdiğimiz bir öğrencimiz. Derslerinde çok başarılı. Davranışlarıyla da takdir ettiğimiz bir öğrenci” dedi.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 14:12

Etiketler : Engelli    Kızı    İçin    Okuldan    Ayrılmıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3099
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN