Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Abd’den İncirlik’e Üst Düzeyde Ziyaret

Abd’den İncirlik’e Üst Düzeyde Ziyaret
ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral Paul J. Selva, ’İçsel Çözüm’ operasyonu kapsamında İncirlik Hava Üssü’ndeki ABD’nin 39’uncu Taktik Grup Komutanlığı’nın ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

IŞİD’e yönelik hava operasyonlarıyla tekrar gündeme gelen Adana’daki Türk- ABD Ortak Savunma Tesisi olan İncirlik Hava Üssü’ndeki ABD’nin askeri birimine gerçekleşen bu ziyarette, Orgeneral Paul J. Selva, yabancı personelin kullanımı için kurulan ’Patriot Kasabası’nda inceleme yaptı. 2 bin 250 yatak kapasiteli misafirhanede 700 bin dolarlık maliyetle yapılan yemekhaneyi gezen Orgeneral Paul J. Selva’ya, görevliler detaylı bilgi verdi. Aynı anda 800 kişi için yemek servisi yapılabilecek olan yemekhane ziyaretinin ardından ABD’li personelle tanışan Orgeneral Selva komutanlarla da görüşmelerde bulundu.
 
IŞİD’e karşı koalisyon güçlerine İncirlik’in açılmasından sonra ilk olarak ABD filoları Adana’ya gelmiş, ardından Diyarbakır’a da bazı uçaklar konuşlandırılmıştı. Fransa ve Almanya’nın da uçak göndermek için izin beklediği İncirlik’e, Almanya Tornado ve AWACS gönderecek. Üs’deki tanker uçak sayısının da artırılması bekleniyor.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 14:02

Etiketler : Abdden    İncirlike    Üst    Düzeyde    Ziyaret    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6084
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN