Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engellilere İşaret Diliyle Şarkılı Klip

Engellilere İşaret Diliyle Şarkılı Klip
Kahramanmaraş’ın Onikişubat Belediyesi çalışanları, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle farkındalık oluşturmak amacıyla ’Sev kardeşim’ şarkısına işaret diliyle video klibi hazırladı.

 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tarihi Maraş kalesinde çekilen klipte, Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Yoğurt ile Havva Ece Saygaz, Mali İşler Müdürü Ahmet Maraşlıgıl, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Aktuğ ve belediye personelleri yer aldı. Onikişubat Belediyesi’nde çalışan 2 işitme engelli çalışanının da oynadığı klipte ’Sev kardeşim’ şarkısının sözleri işaret diliyle anlatıldı.
 
Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, hazırlanan kliple ilgili yaptığı açıklamada toplumsal duyarlılık gerektiren bir konuya dikkat çekmek istediklerini belirterek, "Onikişubat Belediyesi olarak, her konuda engelli kardeşlerimizin yanındayız. Onların toplumsal yaşama kazandırılması, hayatın içerisinde olması için her türlü adımı atıyoruz. Bugün de bilindiği gibi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Personellerimiz böyle bir klip çekip, konuya dikkat çekmek istemişler. Oldukça da güzel bir çalışma olmuş. Emeği geçen çalışanlarımı kutluyorum. Bu vesileyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor, her şeyin engelli vatandaşlarımızın gönlünce olmasını diliyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 13:33

Etiketler : Belediye    Çalışanlarından    Engellilere    İşaret    Diliyle    Şarkılı    Klip    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2005
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN