Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkmenlere 4 TIR Yardım Gönderildi

Türkmenlere 4 TIR Yardım Gönderildi
Sivas’ta sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan 4 TIR yardım malzemesi Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

 

 
Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı Derneği, Beşir Derneği, Semerkand Vakfı ile Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİYAD), Suriye’deki Türkmenlere ulaştırılmak üzere 4 TIR yardım malzemesi hazırladı. Hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan TIR’larda 110 ton un, 5 ton makarna, 3 bin çocuk kıyafeti, 500 çocuk pantolonu, battaniye, gıda malzemesi ve su bulunuyor. Hazırlanan TIR’lar kent meydanında törenle uğurlandı.
 
Sivas’ın yardım konusunda duyarlı olduğunu belirten Belediye Başkanı Sami Aydın, "Suriye’de iç savaş maalesef hız kesmeden devam ediyor. Dünya IŞİD’le mücadele ederken orada Türkmen kardeşlerimizin, özellikle Bayırbucak Türkmenlerinin üzerine son zamanlarda Rusya’nın da dahil olmasıyla sürekli bombaların yağdığını görüyoruz. Bu insanlar IŞİD’e karşı da mücadele eden ve Suriye’nin bütünlüğünü savunan insanlar olmasına rağmen o bölgede farklı hedeflerin olduğu aşikar gözüküyor. Bizler soydaşlarımıza her zaman olduğu gibi imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olmaya çalışıyoruz. TÜMSİAD, Beşir Derneği ve Semerkand Vakfı’da Suriye’den gelen bilgi ve talepler doğrultusunda 2 TIR yardım malzemesini gönderiyorlar. Türkmen kardeşlerimize ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu yardımlarla birlikte inşallah Türkmen kardeşlerimizin yaralarına merhem oluruz" dedi.
 
Yapılan duanın ardından Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan yardım TIR’ları yola çıktı.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 12:50

Etiketler : Sivastan    Türkmenlere    Tır    Yardım    Gönderildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7686
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN