Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ayakla Korno Konseri

Ayakla Korno Konseri
Doğuştan kolları olmayan ve ayaklarıyla korno çalan Alman sanatçı Felix Klieser, Engelliler Haftası dolayısıyla İzmir’de korno sanatçısı Zafer Yümlü ile birlikte konser verdi.

 

Ege Kardelen Engelliler Derneği yararına düzenlenen konserde, engelli korno sanatçısı, pek çok müzik ödülünün sahibi Felix Klieser, İzmirli korno sanatçısı Zafer Yümlü ile birlikte sahne aldı. Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenen konserde Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası ile birlikte performansını sergileyen, doğuştan kolları olmayan ve ayaklarıyla korno çalan Felix Klieser, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Şef Hakan Şensoy’un yönettiği konserde ayakta alkışlanan Klieser, Joseph Haydn’ın eserlerini seslendirdi.
 
Alman sanatçı Felix Klieser’i konser sonunda tebrik eden Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, "Sanatçı Felix Klieser, insanın azmedince neleri başarabileceğini hepimize gösterdi. Uzuvları olan bir kişinin bile çalmakta zorlanacağı bu enstrümanı o kadar güzel çalıyor ki hepimiz kendisini hayranlıkla dinledik. Uzuvların yokluğu engeldir ama umut yoksunluğu hayatta bir şeyleri başarmayı her zaman engeller. Asıl engeller onlardır. Felix’e ayrıca hepimize verdiği bu umut için çok teşekkür ediyorum" dedi.
 
Klieser’in müthiş azmi, 4 yaşında tanıştığı kornoyu çalma isteğiyle başladı. Kendisine karşı çıkanlara "Ellerim yoksa ayaklarımla çalarım" diyen sanatçı yaptığı sayısız denemelerde kornonun ventillerini sol ayak parmaklarıyla idare edebilmeyi öğrendi. 13 yaşında Hannover’de müzik yüksekokuluna kabul edilen sanatçı, bu enstrümandaki başarısıyla çeşitli yarışmalarda ödüller kazandı. Kornonun hayatında çok büyük bir yeri olduğunu belirten Klieser, "Nerede olursam olayım, hangi ülkeye gidersem gideyim yanımdan ayırmadığım tek şey kornom" diye konuştu.
 
Türkiye’ye ilk kez gelen sanatçının verdiği konserin geliri zihinsel engellilerin rehabilitasyonu için çalışmalarda bulunan Ege Kardelen Engelliler Derneği’ne bağışlandı.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 12:31

Etiketler : Ayakla    Korno    Konseri    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4014
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN