Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne Devredildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne Devredildi
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından inşa ettirilen ve kullanım hakları bugüne kadar ilçe belediyesinde olan Mudanya İskelesi, Bakanlar Kurulu kararıyla Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Parti’li Recep Altepe, "Yapılan yetki devriyle birlikte sahillerimizdeki dönüşüm de hız kazanacak" dedi.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yetki alanında bulunan deniz ve göllerin kıyı alanlarında hizmet verebilmek amacıyla merkezi idareden Mudanya İskelesi’nin tüm kullanım haklarını istedi. İstek üzerine 30 Mart 1955 tarihinde yapılan iskele, Bakanlar Kurulu Kararıyla Büyükşehir belediyesine devredildi. Devirle ilgili kararname, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve kabine üyeleri tarafından imzalandıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onaylandı.
 
Alınan kararı değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, başta sahil şeridi olmak üzere kırsal alanda ve kent merkezinde yapılan çalışmaların daha hızlı sürdürülebilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak merkezi idarelerden yetki talep ettiklerini, onlardan birini daha elde etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 
 
Sahillerin düzenlenmesi, daha sağlıklı çağdaş bir Bursa’ya yakışır hale gelebilmesi için önce 1/50000’lik planları yaptıklarını ve bunların onaylandığını, şimdi de aynı kapsamda tüm ilçelerde yetki devirlerinin bir bir gerçekleştiğini belirten Başkan Altepe, onlardan en önemlisinin de 115 kilometrelik sahil şeridine sahip Mudanya olduğunu ifade etti. Mudanya İskelesi’nin 12 Ekim 2015 tarihli 8166 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla kesin olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini vurgulayan Başkan Altepe, "Betonarme iskele, alınan kararla birlikte tüm haklarıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Şu anda bakanlık temsilcileriyle birlikte bunun işlemlerini yürütüyoruz. Şimdiden sonra iskelenin kullanım hakkı Büyükşehir’de" diye konuştu. 
 
Yapılan devrin Mudanya sahillerinin daha vizyonel hale gelmesi için bir başlangıç olduğunu kaydeden Başkan Altepe, "Karar Bursamız, ülkemiz ve insanımız için hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 12:29

Etiketler : Mudanya    İskelesi    Bursa    Büyükşehir    Belediyesine    Devredildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3405
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN