Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayatının İlk Ödülünü Bursa Çgd’den

Hayatının İlk Ödülünü Bursa Çgd’den
Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi’nin 26’ncı kuruluş yıldönümünde, Tunceli’nin Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Komünist Partili Fatih Mehmet Maçoğlu, ’Sosyal Belediyecilik Ödülü’ne layık görüldü. Maçoğlu, "Hayatımda okul dışında ödül almadım. Bu benim ilk ödülüm" diyerek duygu dolu anlar yaşadı. Gecede ’Basın Özgürlüğü’ ödülüne layık görülen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın ödülünü ise eşi Dilek Dündar aldı.

 

ÇGD Bursa Şubesi’nin gelenekSEL ödül töreni Kültürpark’taki dernek lokalinde yapıldı. Törene CHP Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Nilüfer Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Bozbey, Bursa’daki ulusal ve yerel basın temsilcileri ile çok sayıda siyasetçi ve sivil toplum örgütü yöneticisi katıldı.
 
Ovacık’ta Hazine’ye ait arazilere ektiği ürünlerden elde edilen gelirle öğrencilere burs vermesiyle gündeme gelen Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ÇGD tarafından ’Sosyal Belediyecilik Ödülü’ne layık görüldü. Ödül alırken duygulandığı gözlenen Başkan Maçoğlu, "Hayatımda okul dışında hiç ödül almamıştım. Bu benim ilk ödülüm. Beni bu ödüle layık gördüğünüz için teşekkür ederdim" dedi. Başkan’ın bu sözleri üzerine salondan alkış tufanı koptu.
 
CAN DÜNDAR’IN ÖDÜLÜNÜ EŞİ ALDI
 
Geçtiğimiz günlerde MİT TIR’ları soruşturması kapsamında tutuklanan Can Dündar da ’Basın Özgürlüğü’ ödülüne layık görüldü. Dündar’ın ödülünü eşi Dilek Dündar aldı. Törende konuşan Dilek Dündar şunları söyledi:
 
"Bu ödülü Can ve Erdem için alıyorum. Ödülleriyle, cezalarıyla, nefretleriyle ve sevgileriyle biz bu Türkiye’yi çok sevdik. Biz, daha demokratik bir Türkiye için mücadele ettik. Can ve Erdem, bu ülke insanı için haber alma hakkını savundu. Onlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu göstermek için haber yapmak istediler. Bunun için duvarların arkasına girdiler. Onların ödediği bedel, sizlerin haber alma hakkını savunmanızla değer kazanacak."
 
DİĞER ÖDÜLLER
 
Kent Kültürüne Hizmet Ödülü’ne layık görülen Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu adına konuşan Şef Aysel Gürel de, kadınlar olarak kendileri için bu ödülün büyük anlam taşıdığını söyledi.
 
Gecede Gazetecilik Başarı Ödülü Fatih Pınar’a, Alican Tarakçıoğlu Genç Kalemler Ödülü Dilek Atlı, Tolga Öztaş, Melisa Sevedioğulları, Günnur Ekşi Ataokay’a, Çevre Ödülü Bursa Barosu’na, Spor Ödülü Büşra Gör’e, Hukuk Ödülü Çağdaş Hukukçular Derneği Bursa Şubesi’ne, Barış Ödülü Kemal Varol,’a, Sanat Ödülü de Levent Üzümcü’ye verildi.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 12:00

Etiketler : Komünist    Belediye    Başkanına    Hayatının    İlk    Ödülünü    Bursa    Çgdden    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8404
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN