Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ellerinin Olmaması Resim Yapmasını Engellemedi

Ellerinin Olmaması Resim Yapmasını Engellemedi
Gaziantep’te geçirdiği kaza sonucu ellerini kaybeden 31 yaşındaki Adem İnce’nin engeline rağmen yaptığı resim çalışmaları beğeni topluyor.

 

Merkez Şahinbey İlçesi’ne bağlı Kuşçu Mahallesi’nde oturan iki çocuk babası Adem İnce, 11 yıl önce un değirmeninde çalışırken geçirdiği kaza sonucu iki elini kaybetti. Ellerini kaybettikten sonra hayata küsmeyen Adem İnce, kendisini resim yapmaya adadı. 10 yıl önce aldığı bir kurs sonrasında resim yapmaya yönelen İnce, kolunun arasına sıkıştırdığı kalem ve fırçayla resim yapıyor. Resim yaptığını görenlerin şaşırdığını söyleyen İnce, evinin bir bölümünü resim atölyesine çevirdi. Tuval üzerine yerleştirdiği tablolara manzara, portre gibi çalışmaları resmeden İnce, ev işlerinde de kendi ihtiyaçlarını kimseden yardım almadan karşılıyor. 
 
İş kazası sonucu engelli olduğunu ve engelli olmasına rağmen resim yaptığını anlatan İnce, “Geçirdiğim iş kazası sonucu engelli oldum. Engelli olduktan sonra hayatımda bir boşluk oldu. Kazadan sonra ellerimi kaybedince 1 yıl boyunca kendi ihtiyaçlarımı karşılaya çalıştım. Daha sonra hayatımdaki boşluk anları doldurmak için yazılar yazdım, resimler yapmaya başladım. Resim yapmaya başlamamın sebebi, bir resim galerisini gezerken resim hocasıyla tanıştım ve o hocadan kurs istedim. 1 yıl kurs aldıktan sonra yaklaşık 10 yıldır resim yapıyorum. 2010 yılında bir sergi açtım ve önümüzdeki günlerde de yine bir sergi açmayı düşünüyorum. Engellileri en güzel şekilde temsil etmeye çalışıyorum. Engelli arkadaşlarımın önlerine çıkan engelleri aşmasını istiyorum” dedi.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 11:29

Etiketler : Ellerinin    Olmaması    Resim    Yapmasını    Engellemedi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2001
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN