Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Görüşmenin Saati Belli Oldu

O Görüşmenin Saati Belli Oldu
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Belgrad’da bugün başlayacak Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) zirvesinde görüşecekleri açıklandı. Görüşmenin TSİ 16.30’da yapılması bekleniyor.

 

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov dün, Çavuşoğlu’nun kendisiyle görüşmek istediğini ve bu talebi reddetmediklerini açıklamıştı. Rus Ria Novosti haber ajansı Lavrov’un bugün Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Çavuşoğlu ile görüşeceğini duyurdu. Reuters'a konuşan bir Türk yetkili de Çavuşoğlu-Lavrov görüşmesinin 16.30'da gerçekleşeceğini belirtti.
 
Bu görüşme, Türkiye'nin geçen hafta Suriye sınırında bir Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından taraflar arasında yüz yüze yapılacak ilk üst düzey görüşme olacak. Çavuşoğlu ve Lavrov geçen hafta uçağın düşürülmesinin ardından telefonla görüşmüştü.
 
Kıbrıs Rum yönetimine dün ziyarette bulunan Lavrov, Rum mevkidaşı Yoannis Kasulidis ile görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenlemiş; Türkiye ile Rusya arasındaki uçak kriziyle ilgili, “Bizim tavrımız değişmedi, henüz özür de duymadık. Türkiye ne yapması gerektiğini biliyor. Çavuşoğlu bakalım ne diyecek, dinleyeceğim. Türkiye’den beklentilerimizden biri de sınırlarını teröristlere kapamasıdır” demişti. Lavrov şöyle devam etti: “Liderimiz Putin de birçok kez açıkladı. Uçağımız düşürüldükten sonra ilişkilerimiz bir daha eskisi gibi olmaz. Türkiye ne yapar ne yapmaz bilemeyiz.”
 
MOSKOVA KRİZİ BMGK’YA GÖTÜRMÜYOR
 
Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Suriye sınır bölgesinde vurulan Rus savaş uçağı konusunu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine götürmeyeceklerini duyurdu.

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 10:58

Etiketler : haber    haberler    lavrov    mevlüt çavuşoğlu    görüşmenin saati belli oldu    ben tv    dünya    kanalben       


Yorumlar

9008
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN