Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çeşme'nin Dönüm Noktası 2018 Olacak

Çeşme'nin Dönüm Noktası 2018 Olacak
Dünya turizminde üst sıraları hedefleyen Çeşme'nin zaman kaybetme lüksünün olmadığını belirten Başkan Dalgıç, ''Termal tesislerin tamamlandığı 2018, dönüm noktası olacak'' dedi.

 

Çeşme 2015 Turizm Değerlendirme Toplantısı, Çeşme Belediyesi Çakabey Kültür Merkezi Toplantı Salonu'nda gerçekleşti. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) tarafından düzenlenen toplantıya, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü, ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, turistik otel sahipleri ve temsilcileri, ilçe esnafı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri  ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.
 
Huzur ve güven faktörü
 
Turizm bölgelerinde en önemli gereksinimlerden birinin güvenlik ve huzur olduğunu ifade eden Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Çeşme'nin asayiş sıkıntısı yaşamadığını fakat güvenlik güçlerinin tedbirli davranmaya devam ettiğini açıkladı. Turizmin gelişmesi için şimdiye kadar tasarlanan projelerin faaliyete geçirilmesi gerektiğini savunan Kaymakam Erkayıran, "Devlet birimlerinin turizmi ön planda tutması gerekiyor. Örneğin; Milli Emlak, arsa politikasını ilçenin turizmde önünü açmak için kullanması gerekiyor" diye konuştu.  
 
 
Yurtiçi ve yurtdışı fuarlar
 
Rus turistlerin sayısının azalmasıyla, Antalyalı turizmcilerin, Türkiye pazarına yöneldiğine dikkat çeken ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, "Hava koşulları başta olmak üzere çeşitli nedenlerde 2015 sezonu bizim için çok keyifli geçmedi. 2016'da çalışmalara şimdiden başladık" dedi. Çeşme Belediyesi ile ortak stant açarak fuarlarda yer alacaklarını kaydeden Öncel, "Çeşme Belediyesi ile birlikte; Türkiye'de Travel Turkey ve EMITT; yurtdışında ise İngiltere, Almanya ve Hollanda fuarlarında Çeşme olarak yer alacağız. Çeşme Belediyesi’nin ciddi bir desteğiyle 84 metrekarelik bir stantla 'Çeşme' adıyla katılacağız” diye konuştu.
 
Termal projeler devam ediyor
 
Dünya turizm destinasyonları arasında üst sıraları hedefleyen Çeşme'nin, zaman kaybetme lüksü olmadığını vurgulayan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme Belediyesi'nin ilçe turizminde dönüm noktası olma özelliğini taşıyacak 3 termal proje çalışmasının içerisinde yer aldığını kaydetti. Alaçatı'da gerçekleşecek projenin en büyük ortağı olan Çeşme Belediyesi'nin Ilıca ve Şifne bölgelerindeki çalışmaları ise tek başına üstlendiğini ifade eden Başkan Dalgıç, "Tesislerin tamamlandığı 2018, Çeşme'nin dönüm noktası olacak" dedi. 
 

Yayın Tarihi : 03.12.2015 : 10:39

Etiketler : haber    haberler    çeşme    muhittin dalgıç    Çeşme\'nin Dönüm Noktası 2018 Olacak    kanalben    ben tv       


Yorumlar

2566
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN