Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Sağlıklı Anne, Sağlıklı Bebek’ Projesi

’Sağlıklı Anne, Sağlıklı Bebek’ Projesi
Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek ’Sağlıklı Anne, Sağlıklı Bebek’ projesi, düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Tıp Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Gaziantep İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, anne ve anne adayları katıldı. Projenin tanıtım toplantısında konuşan İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, annelerin toplumda önemli bir yer tuttuğunu kaydederek, "Hayatın başlangıcı, annelik ile başlıyor. Toplumumuzun temeli annelerdir. Dünyaya bir canlının getirilmesinin heyecanı yaşayan sizler, bizim en önemli varlıklarımızsınız. Bu yeni neslimizi ancak bilinçli anneler, sağlıklı anneler korur. Biz annelerin bebeklerine nasıl bakmaları ve büyütmeleri konusunda yardımcı olabilmek adına böyle bir proje geliştirmeyi düşündük" dedi.
 
Konuşmaların ardından toplantıya katılan anne ve anne adaylarına hediyeler verildi. Toplantı İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerinin annelere bebek bakımı konusunda bilgilendirmesi ile sona erdi.
 
Proje kapsamında kentin farklı noktalarındaki hastane ve sağlık merkezlerinde anne ve anne adayları; anne ve bebek sağlığı, bebek bakımı, aşı takvimi gibi konularda düzenlenecek eğitim seminerleri ile bilinçlendirilecek.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 15:55

Etiketler : Gaziantepte    Sağlıklı    Anne    Bebek    Projesi    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3003
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN