Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Umre Ödüllü Hadis Yarışması

Umre Ödüllü Hadis Yarışması
Merkezi İstanbul’da bulunan Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği, Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’nın bu yılki ana teması, ’Hadis’ oldu. Yarışma için başvurular başladı. Yarışmanın ödülü ise Umre ziyareti olarak belirlendi.

 

Pozitif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Mustafa Olgunharputlu, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın doğru kaynaklarla buluşmasına biraz da olsa katkı sağlamak amacıyla yarışmaya ortak olduklarını söyledi. Ayrıca toplumda hadis algısı oluşturmak amacıyla da yarışmaya katkıda bulunduklarını ifade eden Olgunharputlu, şöyle dedi:
 
"Yarışma, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından düzenlenmektedir. Yarışmanın merkezi proje ortağı ise, Son Peygamber Platformu’dur. Ayrıca yarışma; diğer illerde proje ortağı kulüplerin işbirliği ile yapılmaktadır. Kayseri’de yarışmanın ortağı olduk. Yarışma Türkçe dilinde 5 kategoride, İngilizce de ise bir kategoride yapılacaktır. Başvurular başladı. Yarışmaya son başvuru tarihi 20 Şubat 2016’dır. Sınav ise, Nisan 2016 Pazar saat 10.00’da tüm sınav merkezlerinde aynı anda yapılacak."
 
A, B, C ve D kategorilerinde birinci olanlara umre ve çeşitli oranlarda para verilecek. E ve F kategorilerinde birinci olanlara da tablet hediye edilecek. Yarışmayı 4. ve 10. arasında tamamlayanlara da tablet ile ödüllendirilecek. Ayrıca her il, kendi ilinde dereceye girenlere de ödüllendirecek. Türkiye genelinde toplamda, 16 umre ödülü verilecek. Yarışmanın Kayseri ayağı ödülü olarak ise toplamda 48 adet çeyrek altın dağıtılacak.
 
YARIŞMA KİTABI
 
Yarışmaya, internetteki http://hadis.ufkayolculuk.com/ internet adresi üzerinden başvuru yapılacak. Yarışmanın kitabı ise, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın hazırladığı, ‘Riyazü’s Salihin ’den 1001 Hadis Seçkisi’ isimli kitap olacak. Kitap, Derneğin, 0 352 232 32 64 telefonu ile irtibat kurularak temin edilecek.
 
 

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 14:50

Etiketler : Umre    Ödüllü    Hadis    Yarışması    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8403
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN