Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Havuzlarda Yüzme Terapisi Verilmeye Başlandı

Havuzlarda Yüzme Terapisi Verilmeye Başlandı
Eskişehir’de bedensel engelli ve zihinsel engelli vatandaşlara fizyoterapist ve psikolog denetiminde yüzme terapisi verilmeye başlandı. Engelliler vatandaşlar bu uygulama ile hem eğleniyor hem de terapi görüyorlar. Evlerinden alınan engelli vatandaşlar Su Sporları Merkezi’ndeki yüzme terapileri bittikten sonra tekrar evlerine bırakılıyor. Hem spor hem de sağlık hizmetlerinin bir arada olduğu yüzme terapilerine katılan engelli vatandaşların sayısının her geçen gün arttığı belirtildi.

 

Eskişehir Tepebaşı ilçesinde hizmete giren Su Sporları Merkezi’ndeki 3 havuzu engelli vatandaşlar için hazırlandı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi bedensel engelli ve zihinsel engelli vatandaşlara fizyoterapist ve psikolog denetiminde yüzme terapisi verilmeye başlandı. Sağlık ve spor hizmetlerinin bir arada olduğu yüzme terapilerine engelli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 100 kadar engelli vatandaş yüzme terapileri için evinden alınıyor ve bittikten sonra görevliler tarafından tekrar evlerine bırakılıyor. Yüzme terapilerine gelen engelli vatandaşlar, Tepebaşı Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk kapsamında hizmete açılan Su Sporları Merkezi’nde iyi vakit geçirdiklerini belirterek fizyoterapist ve psikologlara kendilerine yardımcı oldukları için kendilerine teşekkür etti.
 
YAŞLILAR DA UNUTULMADI
 
Eskişehir Tepebaşı Su Sporları Merkezi’nde engelli vatandaşlara verilen yüzme terapileri devam ederken 65 yaş üstü vatandaşlar da unutulmadı. Yüzme terapilerine gelen 65 yaş üstü vatandaşlar, özellikle bel ağrıları, eklem ağrıları ve yürüme zorluğunun bu terapilerle sona erdiğini söyledi. Önceden kısa mesafeleri bile yürüyemediklerini dile getiren kadınlar, uygulanan terapiler ile sağlıklı yaşamlarına geri döndüklerini uygulamadan da çok memnun olduklarını belirtti.
 
"BU ÖZEL İNSANLAR SADECE BİR GÜN HATIRLANMAMALI"
 
Su Sporları Merkezi’ndeki 3 havuzun çok yönlü olarak vatandaşların hizmetine sunmanın mutluluğu içinde olduklarını ifade eden Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel insanlarımızı hatırlamanın da yanlış olduğunu söyledi. ’Eskişehir’de deniz yok ama modern ve olimpik havuzların da yer aldığı muhteşem Su Sporları Merkezi yaptık’ diyen Ahmet Ataç "Eskişehir Tepebaşı Belediyesi olarak yılın her günü her saati engelli vatandaşlarımız için neler yapabiliriz derdindeyiz. Bu özel insanlar sadece bir gün hatırlanmamalı" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 14:15

Etiketler : Engelli    Vatandaşlara    Özel    Hazırlanan    Havuzlarda    Yüzme    Terapisi    Başlandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7460
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN