Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Asıl Terör Örgütü Rusya’dır'

'Asıl Terör Örgütü Rusya’dır'
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Rusya Federasyon Konseyi Anayasa Hukuku Komitesi Başkanı Andrey Klişas’ın Ülkü Ocakları’nın terör örgütü ilan edilmesi talebine tepki gösterdi.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmek üzere gıda yardım kampanyası başlattı. Kampanya dahilinde 28 TIR, 8 kamyon gıda, barınma ve ilaç malzemesi toplandı. Adana’da İl Özel İdare Yerleşkesi alanına çekilen TIR’lar, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, MHP İl Başkanı Yusuf Baş’ın da katılımıyla Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne ulaşmak üzere yola çıktı.
 
RUSYA TEPKİSİ
 
Olcay Kılavuz, Rusya Federasyon Konseyi Anayasa Hukuku Komitesi Başkanı Andrey Klişas’ın, Rusya Başsavcısı Yuriy Çayka’ya bir mektup yazarak Ülkü Ocakları’nın terör örgütü ilan edilmesini ve Rusya’daki faaliyetlerinin yasaklanmasını talep etmesinin sorulması üzerine, şöyle cevapladı:
 
"Asıl terör örgütü sayılması gereken Rusya’dır. Sizlerin de bildiği gibi Rusya’da birçok, Türk soydaşımız esaret ve baskı altında zulümle, eziyetle baş başadır. Dolayısıyla ülkücü harekete değil, Rusya’da dünyanın dış devletlerinin rahatsızlık tehdit unsuru olarak gördüğü bir yapı vardır. Dolayısıyla teröristin insan haklarına saygısızlığın, insana her türlü zarar vericiliğin varlığı Rusya’dır. Yakın zamanda gördüğünüz gibi, Kırım’da veya Gürcistan’da birçok soydaşımızın Rusya tarafından yok edildiğini görmekteyiz. Onların terörist olduğunu biz biliyoruz, bu tür laflar ancak kendilerinin terörist olduğunu ortaya koyar."
 
’TÜRKMENLERİN SONUNA KADAR YANINDAYIZ’
 
Suriye’de yaklaşık 15 gündür Beşar Esad, Rusya ve Şii milislerin bombardımanı altında zor durumda kalan Bayırbucak Türkmenleri için Ülkü Ocakları olarak Türkiye genelinde yardım kampanyası başlattıkları belirten Olcay Kılavuz, şunları söyledi:
 
"Yardımlarımız Yayladağı’ndan karındaşlarımıza ulaşacak. Türkmen kardeşlerimiz 15-20 gündür Rusya, İran Şii milisleri ve katil Esad’ın bombardımanıyla inim inim inliyor. Dünya Suriye’deki diğer etnik kökenlere karşı çok duyarlı ancak Türkmenlere karşı uygulanan katliamı görmezden geliyor. Türkmen kardeşlerimiz namaza dururken ’yönümüzü kıbleye, arkamızı Türkiye’ye dönüyoruz. Tek güvendiğimiz Türkiye diyorlar’ Bu nedenle biz her zaman onların yanında olacağız. Bu katliamda yüzlerce Türkmen kardeşimiz şehit oldu. Ama biz kanımızın son damlasına kadar mücadele edip atalarımızdan bize kalan emanet Türkmenlere yardımcı olacağız."

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 13:43

Etiketler : Ülkü    Ocakları    Genel    Başkanı    Kılavuz    Asıl    Terör    Örgütü    Rusyadır    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8999
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN