Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Silvan’da Okullarda Onarım Başladı

Silvan’da Okullarda Onarım Başladı
Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde 12 gün uygulanan sokağa çıkma yasağı sırasında hasar gören okullarda bakım ve onarım çalışmaları başlatıldı. Onarıma alınan okullarda bir yandan eğitim-öğretim devam ederken, diğer yandan ise bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.

 

Silvan İlçesi’ndeki Mescit, Tekel ve Konak mahallelerindeki sokağa çıkma yasağı sırasında havan, roket ve mermilerin isabet ettiği okullarda oluşan tahribatlar onarılmaya başlandı. Mescit Mahallesi’nde bulunan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, Hasuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Tekel Mahallesi’nde bulunan Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu, Fevzi Çakmak Orta Okulu’nda başlatılan bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Okulların çatı, boya ve badana çalışmaları devam ederken, diğer yandan eğitim- öğretim aksamadan devem ediyor.
 
Çocukların bozulan psikolojisi, okul yönetimi ve rehber öğretmenlerin destekleriyle düzeltilmeye çalışılıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, hafta sonu düzenledikleri ders telafi programlarına yoğun bir katılımın olduğunu, okullarda devam eden onarım çalışmalarının 15 gün sonra tamamlanacağını belirtti.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 12:51

Etiketler : Silvanda    Okullarda    Onarım    Başladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6530
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN