Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Savcı O Kavgaya Karışan Herkese Ceza İstedi

Savcı O Kavgaya Karışan Herkese Ceza İstedi
İzmir’in, Karşıyaka İlçesi’nde, Karşıyaka Belediyesi CHP Meclis Üyesi Murat İpek’in yakınlarıyla birlikte, kızının dükkan komşusu Ece Küçük’le kavga etmesinden bir yıl sonra Cumhuriyet Savcısı kavgaya karışan herkes için ceza isteyip dava açtı.

 

 
Geçen yıl 8 Aralık’ta Girne Caddesi üzerinde oto kiralama işletmecisi evli ve 2 çocuk annesi Ece Küçük ile yan komşusu ev eşyaları satan Merve Hanhan arasında, otopark yüzünden tartışma çıktı. Oto kiralama firmasında çalışan Deniz Lekesiztürk ile Merve Hanhan’ın tartışmasından sonra iddiaya göre babası Karşıyaka CHP Meclis Üyesi Murat İpek ile yakınları, işyerine geldi. İddiaya göre İpek ve yakınları Ece Küçük’ü tartakladı. Ece Küçük’ün şikayeti üzerine soruşturma başladı, taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.
 
Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Erol Sümer bir yıl sonra olaya karışan herkes hakkında dava açtı. Savcı Sümer, hazırladığı iddianamede ’şüpheli ve şikayetçi şüpheli’ toplam 9 sanık hakkında “Hakaret, kişilerin huzur ve sükununu bozma, tehdit, kasten yaralama ve işyeri dokunulmazlığını ihlali" suçlarından yargılanmalarını istedi. Savcı, şüpheli şikayetçiler Ece Küçük için 1 yıl 3 ay ile 8 yıl, Merve Hanhan için 6 aydan 2 yıla kadar, Emre İpek için 18 aydan 8 yıla kadar, şüpheliler Murat İpek içni 18 ay ile 9 yıl arası, Atilla İpek için 10 ay ile 9 yıl 5 ay, Burak Hanhan için 6 aydan 2 yıl 5 aya kadar, Hayri İpek, Eyüp Aydın ve Metin Kaya için de 10’ar ay ile 3’er yıl arasında hapis cezasıyla yargılanmaları için asliye ceza mahkemesinde dava açtı.
 
Dokuz kişi önümüzdeki günlerde Karşıyaka 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim önüne çıkacak.
 
 

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 12:23

Etiketler : Savcı    O    Kavgaya    Karışan    Herkese    Ceza    İstedi    Bölge   


Yorumlar

7357
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN