Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sendikadan Kreş Davası

Sendikadan Kreş Davası
Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler Şubesi, Ege Üniversitesi içerisinde yer alan kreş ücretine yapılan zam için dava süreci başlattı.

 

 
Ege Üniversitesi içerisindeki kreş ve anaokulunun fiyatlarında yapılan zammı geçen hafta protesto eden Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler Şubesi, konu ile ilgili hukuksal süreç başlattı. Yüzde 100’e varan zam oranı için yürütmeyi durdurmaya yönelik dava süreci başlattıklarını dile getiren Sendika Başkanı Yasemin Zengin, "Geçtiğimiz hafta yaptığımız protesto sonrasında bir yazı hazırlayarak rektörlükten randevu talep ettik, ancak ne yazık ki bir yanıt alamadık. Kurum yöneticileri, bizleri karşısına alıp dinlemeliyken, tam tersi bir tavır alınıyor. Her şeye rağmen mücadelemiz devam edecek" dedi.
 
ÇÖZÜLMEZSE İŞ BIRAKACAKLAR
 
Kreş ve anaokulu hizmetinin sosyal bir hizmet olduğunu vurgulayan Yasemin Zengin, bu konuda diğer sendikalarla da birlikte hareket ettiklerini söyledi. Sorun çözüme kavuşmazsa iş bırakmaya kadar gideceklerini belirten Zengin, "Kreş ile ilgili diğer sendikalarla birleşip bir toplantı düzenledik. Türk Sağlık-Sen, Türk Eğitim-Sen, SES, Eğitim-Sen, Genel Sağlık İş ve Eğitim İş olarak, kreş konusunda direnmemiz gerektiği ile ilgili bir karar vardık. Velileri de bu konuda bilgilendirerek, fikirlerini aldık. Şu anda velilere, ücretler makul orana çekilmedikçe yapılan zam oranını yatırmamalarını, eski ücretlendirmeye göre ücret yatırmaları gerektiğini söylüyoruz. Çözüm gelmezse tüm sendikalar olarak greve kadar gideceğiz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 12:09

Etiketler : Sendikadan    Kreş    Davası    Bölge   


Yorumlar

8260
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN