Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'İzmir, İstanbul ile Yarışacak'

'İzmir, İstanbul ile Yarışacak'
Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan’ın geçici başkanlığında ilk birleşimini gerçekleştirdi.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda gerçekleştirilen toplantının ardından Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji komisyonu üyesi olan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye için gece gündüz demeden çalışacaklarının altını çizdi.
 
İzmir’de yıllarca sanayi ve ticaretle uğraştığını yaşanan sorunları, talepleri yakından takip ettiğini belirten Kalkan İzmirli sanayici ve esnafın Türkiye Büyük Millet Meclisindeki temsilcisi olacağını vurguladı.
 
İzmir’de yapımı devam eden yol, liman ve sanayi bölgeleri projelerin tamamlanmasıyla İzmir'in yıldızının daha ışıltılı parlayacağını söyleyen Kalkan, “İzmir tarihten bugüne bir liman kenti olarak, dünya çapında sanayi ve ticarette önemli yere sahiptir. İzmir'imiz coğrafi konumu itibari ile de her türlü gelişime açık. AK Parti olarak bizler iktidar olduğumuz dönemde birçok projeyi tamamlayarak kentin tıkanan damarlarını açmaya başladık. Bundan sonra da devam eden projeleri tamamlamak, hemşehrilerimizi hizmetle buluşturmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız, İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım'ın önderliğinde İzmir her kulvarda İstanbul ile yarışacak" dedi.
 
'İzmir'deki beyin göçünün önüne geçeceğiz'
 
İzmir'den verilen beyin göçüne sanayi kuruluşlarının gelişimiyle son vermek istediklerini belirten Kalkan, "Kentimizin en büyük eksiklerimizden bir tanesi yaşanan beyin göçü. Bununda sebebi kentimizde istihdam alanlarının çok yeterli olmamasından kaynaklanıyor. Pırlanta gibi gençlerimiz kentimizde istihdam edemeyince üniversite yıllarından sonra başka kentlere hatta biraz imkanları olursa yurt dışına giderek iş yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu göçün önüne geçmek için kentimizde sanayi kuruluşlarının sayısını arttırarak, AR – GE Merkezlerinin kurulmasına destek olarak gençlerimizin kendi memleketlerinden ülkemizin gelişimine katkı sağlamalarının önünü açacağız” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 12:03

Etiketler : tbmm    komisyon    ak parti    izmir    milletvekili    necip kalkan    sanayi    ticaret    ekonomi    siyaset    bakan    binali yıldırım       


Yorumlar

8589
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN