Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı’da Sağlık Toplantısı

Bayraklı’da Sağlık Toplantısı
Bayraklı Belediyesi Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri, Manavkuyu Mahallesi’nde bulunan semt merkezinde düzenlenen toplantıda, kadınları diyabet, KOAH, astım ve meme kanseri konusunda bilgilendirdi.

 

 
Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Özlem Pekel önderliğinde eğitim hemşireleri Asiye Şahin, Ümit Akçalı ve Ebe Seda Ceran, Manavkuyu Mahallesi’nde bulunan Bayraklı Belediyesi semt merkezinde kadınlarla buluştu. Kadınlara; diyabet, KOAH, astım ve meme kanseriyle ilgili bilgi verildi. Dr. Pekel hastalıklarla ilgili slayt gösterileriyle katılımcıları bilgilendirdi. 30 yaşını geçmiş kadınlarda en çok görülen kanser türünün meme kanseri olduğunu kaydeden Pekel, kadınların erken teşhis için her ay kontrol yaptırması gerektiğini vurguladı. Görevli hemşireler ayrıca kolon kanserinin tespiti için yapılan gaita testi için numune kabı dağıttı. Bilgilendirme toplantısının ardından kadınların Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi’nde sağlık testine girmeleri kararlaştırıldı.
 
FAYDALI TOPLANTILAR
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, şimdiye kadar 27 semt evi açtıklarını belirterek, “23 mahallemiz var. Ancak semt evi sayımız 27. Özellikle kadınlarımız buralara gelerek farklı branşlarda kurs görüyorlar. Semt evleri sayesinde de ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Semt evlerimizin birçok fonksiyonu var. Burada kimi zaman nişan yapılıyor kimi zaman taziyeler kabul ediliyor. Buralarda ayrıca kadınlarımıza farklı eğitimler de veriliyor. Son olarak Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli doktor ve hemşeriler çeşitli hastalıklar konusunda kadınlarımızı bilgilendirdi. Bu tür toplantılar faydalı oluyor. Olumlu geri dönüşler alıyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 11:40

Etiketler : Bayraklıda    Sağlık    Toplantısı    Bölge   


Yorumlar

1844
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN