Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şampiyon Zeybekler

Şampiyon Zeybekler
Balçova Belediyesi EFEM Halk Oyunları Topluluğu, İstanbul’da düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’nda İzmir Zeybeği ile şampiyon oldu.

 

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından İstanbul’da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası hafta sonu gerçekleştirildi. Türkiye’nin tüm bölgelerinde yapılan elemelerin ardından dereceye giren 14 ekip şampiyonluk için kıyasıya yarıştı. Yarışmaya İzmir’den katılan İzmir Balçova Belediyesi EFEM Gençlik Spor Kulübü 92.67 puan alarak şampiyon olurken 90 puan alan Artvin Belediyesi G.S.K. ikinci, 89.44 puan alan Ankara Çankaya Belediyesi Hoytur G.S.K ise üçüncü oldu. Şampiyonluk Kupası ile Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’yı ziyaret eden Balçova Belediyesi EFEM G.S.K. Başkanı Yusuf Erkman ekip olarak çok çalıştıklarını ifade ederek “Belediyemizin katkısı ve ekibimizin muhteşem performansı ile Zeybek, Türkiye birincisi oldu" dedi.
 
12 yıldır halk oyunlarına sınırsız destek verdiklerini ifade eden Mehmet Ali Çalkaya ise “Biz ülkelerin işgalinin başlangıç noktası olarak kültür yozlaşmasını görüyoruz. Biz güçlü bir ülke olacaksak Anadolu’nun Kardeşlik Kültürü’nü bizden sonraki nesillere aktarmamız çok önemli. Bu amaç için mücadele eden ekibimizi başarılarından ötürü kutluyorum" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 11:07

Etiketler : Şampiyon    Zeybekler    Bölge   


Yorumlar

3236
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN