Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Torbalı’nın 6 Mahallesi İçin Meydan

Torbalı’nın 6 Mahallesi İçin Meydan
İzmir'in Torbalı İlçesi’nin çehresini değiştirmesi hedeflenen projeyle altı ayrı mahalleye meydan yapılacak.

 

Sosyal, ekonomik hayatın giderek canlandığı, konut sektörünün modern kentleşmeyi hızlandırdığı İzmir’in yeni çekim merkezlerinden Torbalı’da, altı ayrı mahalle için meydan projeleri hazırlandı. Torbalı Belediyesi’nce gerçekleştirilecek projede; Pancar, Ayrancılar, Yazıbaşı, Çapak, Torbalı ve Atatürk mahallelerine meydan yapacak. Çalışmalara ilçenin en kalabalık yerleşim merkezleri arasında yer alan Atatürk Mahallesi’nden başladı. Eski Pazar yerinin bulunduğu 4 bin metrekarelik alanda uygulanan projenin 1200 metrekaresi yeşil bölge olarak tasarlandı. Bunun 100 metrekaresinde süs havuzunun yer alacağı kaydedildi.
 
AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, başta Ayrancılar Mahallesi olmak üzere Torbalı’nın önemli bir çekim merkezi haline geldiğini belirterek şunları söyledi:
 
"Sosyal hayatın hep canlı, ışıkların geç saatlere kadar sönmediği, gece alışverişlerin yapılabildiği bir Torbalı için mahalle meydanları önemli bir çekim alanıdır. Meydanlar yoksa, ışıklar yanmıyorsa, esnafın dükkanı açık değilse, dışarıda oturulacak, dinlenecek alanlar yoksa vatandaş evinden neden çıksın? Sosyal hayatın hep canlı, ışıkların geç saatlere kadar sönmediği, gece alışverişlerin yapılabildiği bir Torbalı için mahalle meydanları önemli bir değerdir"

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 10:52

Etiketler : Torbalının    Mahallesi    İçin    Meydan    Bölge   


Yorumlar

5174
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN