Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kar Kalınılğı 20 Santimi Buldu

Kar Kalınılğı 20 Santimi Buldu
Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerini etkisi altına alan kar yağışı, Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı Kayak Merkezinde de etkisini gösterdi. Ilgaz Dağı’nda 20 santime ulaşan kar yağışının hafta sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

 

Aralık ayı ile birlikte yılbaşı hazırlıkları tamamlanan kayak merkezinde tesisler kar kalınlığının artmasını bekliyor. Kayak Federasyonu Ilgaz Dağ Tesisleri Müdürü Can Erdem, kayak sezonu için tüm hazırlıkların tamamlandığını kayak için yeterli kar yağışı beklendiğini söyledi. Erdem, "2014-15 yılının kayak sezonu Ilgaz’da 1 Ocak’ta başlamıştı. Yağış iyi olusa, bu yıl sezon daha erken açılabilir. Ilgaz Dağı kayak merkezinde mekanik tesis olarak 1 telesiyej 2 teleskinin yanı sıra kamu ve özel sektöre ait toplam 8 otelde 500 yatak kapasitesi mevcut. Yılbaşı için doluluk oranımız ise şu an itibarıyla yüzde 50 civarında" dedi.
 
Toplam 4 kilometre toplam pist uzunluğu bulunan Ilgaz Dağı’nda pistler 14 Mobese kamera ile 24 saat takip ediliyor. Kayak merkezinde her türlü güvenlik tedbirlerinin alındığını ifade eden Can Erdem, "İlgili tüm personelimize arama kurtarma konusunda tatbikatlı eğitim verildi. Personelimizi bu anlamda sertifikalandırdık" dedi. Erdem, geçen yıl telesiyeji 55 bin kişinin kullandığını,dağda 16 kayak öğretmeninin sezon boyunca kayak eğitimi verdiğini belirterek, "kayak severler kayak dersi almadan piste çıkmasınlar. Bu durum hem kendilerini, hem de başkalarını riske atabilir" uyarısında bulundu.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 10:57

Etiketler : Ilgaz    Dağında    Kar    Kalınılğı    Santimi    Buldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5671
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN