Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türk-Rus Krizine Esad Yorumu

Türk-Rus Krizine Esad Yorumu
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ÇSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Çek televizyonuna konuşarak Türkiye-Rusya krizi hakkında yorumda bulundu.ek televizyonuna konuşarak Türkiye-Rusya krizi hakkında yorumda bulundu.

 

Başkent Şam’da Çek televizyonuna konuşan Esad, “Bu (Türkiye’nin Rusya uçağını düşürmesi) Erdoğan’ın gerçek niyetini ve Rusya’nın sahadaki dengeyi değiştirmesinin sinirlerini nasıl bozduğunu gösterdi” dedi. Esad ayrıca, Rusya’nın Suriye ordusunun ‘terörle mücadele’sine desteği ve katkısının artacağını iddia etti. 
 
"BİR GÜN İÇİNDE DURUM DÜZELİR"
 
Esad, Suriye’de 4 yıldır devam eden iç savaşın sona ermesi için, “Daha önce de söylediğim ülkeler yani Fransa, İngiltere, ABD, Suudi Arabistan, Katar ve diğerleri, teröristleri desteklemeyi bırakması gerekir" dedi. Esad sözlerine, " Eğer destek durursa ertesi gün durum düzelmeye başlar, birkaç ay içinde Suriye’ye tamamen barış gelir" diye devam etti.
 
"SİLAH BIRAKANLAR AFFEDİLECEK"
 
Esad militan grupların silah bırakmaları halinde tamamen affedileceğini açıkladı. Aftan, IŞİD ve El Nusra gibi örgütlere mensup militanlar ise yararlanamayacak.
 
Militanlara çağrıda bulunan Esad, “Hakkınızda herhangi bir suçlama yapılmayacak; normal, huzurlu hayatınıza geri dönebileceksiniz” dedi.  
"MÜLTECİLERİN ARASINA TERÖRİSTLER SIZDI"
 
Öte yandan Esad, Avrupa'ya akın eden yüz binlerce mültecinin arasına teröristlerin de sızdığını söyledi. Esad, Çek televizyonuna verdiği mülakatta mültecilerin çoğunluğunun ‘iyi ve yurtsever Suriyeliler' olduğunu, ancak ‘aralarına teröristlerin de karıştıklarına dair bilgilerin doğru olduğunu' dile getirdi.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 10:48

Etiketler : Türkiye    suriye    rusya    düşürülen uçak    esad    putin    avrupa    mülteci    terörist    ışid    el nusra       


Yorumlar

2996
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN