Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bu Kafe Çok Sevilecek

Bu Kafe Çok Sevilecek
Bornova Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında açacağı yeni kafesiyle İzmir'e örnek olacak.

 

Down Sendromlu gençlerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla Bornova Belediyesi, İZBAŞ ve Ege Üniversitesi işbirliği ile açılacak olan Down Kafe’nin hazırlıkları tamamlandı. Down sendromlu çocukların çalışacağı kafe Bornova Büyük Park içinde yarın saat 14.00’te hizmete girecek. 
 
Bornova Belediyesi Down Sendromlu gençlerin çalışacağı “+1 Down Kafe”yi hizmete açıyor. Açılışı yarın saat 14.00’te yapılacak olan Bornova Büyük Park içerisindeki kafede, Hasan Tahsin İş Okulu ve Karşıyaka İş Okullarında eğitim gören 3 down sendromlu çocuk ile 18 yaşını doldurmuş ve yasal çalışma haklarını taşıyan 2 down sendromlu genç görev yapacak. Ege Üniverstesi’nin de işbirliği yaptığı projede “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi alan ve gönüllü olan öğrenciler de cafede çalışan çocuklara destek verecek.  
 
Birçok kurumun işbirliği yaptığı sosyal sorumluluk projesine Tarihi Kemeraltı Lions Kulübü masa, sandalye ve iş önlüğü gibi bağışlarla destek olurken, Bornova Belediyesi öncülüğünde kurulan Bornova Kadın Kooperatifi de stant açarak destek veriyor.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Burada çalışacak olan Down Sendromlu  gençler sigortalı olarak günde 5 saat görev yapacak. Bu sistemle vardiyalı olarak ayda 20 gencimize iş imkanı sağlamak istiyoruz. Bu sayede hem Bornovamız güzel bir dinlenme mekanı kazanacak hem de Down Sendromlu gençlerimiz sosyal hayata daha fazla katılmış olacak” dedi. 

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 10:34

Etiketler : down sendromu    bornova belediyesi    olgun atila    ege üniversitesi    izbaş    büyük park       


Yorumlar

3244
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN