Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Chp’de Kongre Maratonu Bitiyor

Chp’de Kongre Maratonu Bitiyor
CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, 20 Aralık’ta yapılacak İl Kongresi öncesi göreve yeniden talip olduğunu açıkladı. CHP İzmir’de hafta sonu 16 ilçede kongre yapacak. Karşıyaka’da 72, Karabağlar’da 60, Bornova’da 60, Buca’da 56, Bayraklı’da 40 il delegesi seçilecek. Bu ilçe kongrelerinin sonuçları il kongresi için adaylık düşünenlere ya cesaret verecek ya da vazgeçirecek.

 

CHP İzmir’deki kongre maratonu hafta sonu finale girecek. 5 Aralık Cumartesi günü Çeşme, Aliağa, Kemalpaşa, Karabağlar, Menemen, Narlıdere, Selçuk’ta 6 Aralık Pazar günü Balçova, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Karşıyaka, Foça, Gaziemir ilçe kongreleri yapılacak. Karabağlar’da 60, Bornova’da 60, Buca’da 56, Bayraklı’da 40 il delegesi seçilecek. Bu kongrelerde hangi adayın kazanacağı il kongresine yön verecek. İl başkanlığı düşünenler ya vazgeçecek ya da cesaretlenecek.
 
CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, 20 Aralık’ta yapılacak kongrede aday olacağını, göreve devam etmek istediğini söyledi. Serter, "İzmir örgütümle Genel Merkez’le görüştüm. Partime hizmet vermek istiyorum" dedi. Öte yandan Konak, Çiğli, Ödemiş ve Urla ilçe kongreleriyle yüzü gülen ’Özgür örgüt hareketi’ adı altında hazırlanan CHP eski Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu da adaylığa hazırlanıyor. CHP İzmir eski Milletvekili Alaattin Yüksel’in ekibinde yer alan CHP İzmir eski Milletvekili Mustafa Moroğlu, eski Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Saygılı, eski İl Sekreteri Sevda Kılıç, eski il Başkan Yardımcısı Ülkümen Rodoplu, İl Yönetim Kurulu Üyesi Barış Erel arasından birinin aday olması bekleniyor.
 
BELEDİYELER DE ÖRGÜT YARIŞINDA
 
İzmir’de hafta sonu yapılacak ilçe kongrelerinde 288 il delegesi seçilecek. Karşıyaka dışındaki dört ilçede keskin rekabet yaşanacak. Karabağlar’da İlçe Başkanı Orhan Polat’a belediyeye yakın olan Ali İhsan Yıldız rakip çıktı. Bornova’da Nevzat Kavalar ve CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır’a yakın olan Kudret Yiğit yarışacak. Buca’da yarış belediyeye yakın olan Çağdaş Kaya ile Güngör Kaya arasında geçecek. Bayraklı’da belediyenin desteği ile yola çıkan İlçe Başkanı Cemalettin Alper’e tepki olarak Songül Gök adaylığını açıkladı. Karşıyaka’da belediyeye yakın olan Uğur Yıldırım, seçime rakipsiz girecek.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 10:07

Etiketler : Chpde    Kongre    Maratonu    Bitiyor    Bölge   


Yorumlar

5442
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN