Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaralı Şahin Koruma Altında

Yaralı Şahin Koruma Altında
Muş’ta inşaat halindeki bir caminin yanında yaralı halde bulunan şahin, Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

 

Sol kanadından yaralanan şahin, İstasyon Caddesi Sunay Mahallesi’nde yapımı devam eden İmam-ı Şafi Camii inşaatında çalışanlar tarafından fark edildi. Kanadındaki sorun nedeniyle hareket etmekte güçlük çeken şahinin tedavi altına alınması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne bilgi verdi. Kısa sürede inşaat alanına gelen ekipler, yaralı şahinin zarar görmemesi için titizlikle yakalanarak karton kutu içine konuldu, tedavi edilmek yapılmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Orman Muhafaza Memuru Mithat Tetik, "Kanadından yaralı olan şahini hem veteriner kontrolünde tutacağız hem de Van bölgeye göndereceğiz. Şahin iyileştiği zamanda onu doğaya salacağız. Şahinin kanadına baktık, bir yanma olabilir" dedi.
 
Yaralı şahin, Muş’taki tedavisinin yetersiz olması durumunda Van 100’üncü Yıl Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde tedavi altına alınacak. Şahin, tamamen iyileştikten sonra ise yeniden doğaya salınacak.

Yayın Tarihi : 02.12.2015 : 09:29

Etiketler : Yaralı    Şahin    Koruma    Altında    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5991
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN