Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa ziyaretinin ardından bugün akşam saatlerinde Katar’ın Başkent’i Doha’ya geldi.

 

 
Erdoğan’ı Doha Hamad Uluslararası Havaalanı’nda Katar Kültür, Sanat ve Kültürel Miras Bakanı Hamad Bin Abdulaziz Al-Kawari, Türkiye Cumhuriyeti Doha Büyükelçisi Ahmet Demirok, eşi Arzu Demirok ve Büyükelçilik yetkililer karşıladı.
 
Erdoğan ilk olarak Katar Emiri’nin babası Şeyh Hamad bin Khalifa Al Thani tarafından onuruna verilen özel akşam yemeğine geçti.
 
ERDOĞAN’IN RESMİ TEMASLARI YARIN BAŞLAYACAK.
 
Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani, Cumhurbaşkanı Erdoğan için yarın resmi karşılama töreni düzenleyecek.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri ile 19 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da imzaladığı, Türkiye Cumhuriyeti ile Katar Devleti Arasında Yüksek Stratejik Komite Kurulmasına İlişkin Ortak Mutabakat çerçevesinde oluşturulan Yüksek Stratejik Komite’nin Birinci Toplantısı ve imza törenine katılacak.
 
Toplantıya, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Paris’ten beraberinde gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile, yine bugün Türkiye’den gelen, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’da katılacak.
 
Erdoğan ve beraberindeki heyetin Katar ziyareti daha sonra şöyle palanlandı
 
Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani ile başbaşa görüşme. Heyetlerarası görüşme. Anlaşma imza töreni ve basın açıklaması. Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onuruna verilecek resmi öğle yemeği. Yunus Emre Kültür Merkezi açılış töreni. Katar Üniversitesi’nde Erdoğan’ın konuşması ve Fahri Doktora Töreni. Doha Uluslararası Kitap Fuarı açılış töreni.
 
Endoğan’ın yarın akşam saatlerinde Doha’dan Ankara’ya hareket etmesi bekleniyor.

Yayın Tarihi : 01.12.2015 : 21:18

Etiketler : Cumhurbaşkanı    Erdoğan    Katar   


Yorumlar

8795
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN