Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Salihli’de HES Tepkisi Sürüyor

Salihli’de HES Tepkisi Sürüyor
MANİSA’nın Salihli İlçesi’ne bağlı Allahdiyen Mahallesi’nde yapılması planlanan hidroelektrik santrali (HES) için gerçekleştirilmek istenen çevresel etki değerlendirme (ÇED) bilgilendirilme toplantısı, mahalle sakini ve çevrecilerin tepkisi üzerine yapılamadı.

 

 
Allahdiyen Mahallesi’nde Bozburun, Kurşunlu ve Kömürcü dereleri üzerine Hitit Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan 24 megavatlık hidroelektrik santrali için bugün mahallede düzenlenmek istenen ÇED bilgilendirilme toplantısı, tepkiler üzerine yapılamadı. Geniş güvenlik önlemlerine rağmen yetkililer, kalabalığın tepkisi üzerine toplantının yapılamadığına dair tutanak tutarak ayrıldı.
 
HES’e Hayır Platformu Sözcüsü İslam Horzum, Salihli halkının verdiği destekle santralin buraya yaptırılmayacağını söyledi. Horzum, "Bugün burada göstermiş olduğumuz direnişle ilgili firmanın bilgilendirme toplantısını yapmasına müsaade etmedik. Çünkü biz bu davamızda sonuna kadar haklıyız. Bölgedeki su rezervleri ortada. Çiftçimiz yaz aylarında zaten bahçelerini sulayacak su bulamıyor. Biz elimizdeki sınırlı miktardaki suyu da HES’e kaptırmayacağız. Haklı mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz" dedi.
 
Öte yandan eylemci gruba; AK Parti Salihli İlçe Başkanı Ahat Aksoy, MHP Salihli İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, CHP Manisa eski Milletvekili Sakine Öz, MHP’li Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Yalım Şenkaya ile TEMA, GEMA Vakfı, Birleşik Haziran Hareketi ve çevreci örgütlere üye kişiler ile çevre mahalleler Bahçeçik, Çamurhamamı ve Gökköy sakinleri de destek verdi.

Yayın Tarihi : 01.12.2015 : 19:33

Etiketler : Salihli    Hes    Tepki   


Yorumlar

7107
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN