Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaptırımlar Kararnamesini İmzaladı

Yaptırımlar Kararnamesini İmzaladı
Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Türkiye’ye uygulanacak ekonomik önlemlerle ilgili kararnameyi imzaladı. Türkiye hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle düşürülen savaş uçağından sonra Rusya, Türkiye'ye karşı ekonomik önlemler alacağını duyurmuştu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’ye karşı alınacak ekonomik önlemler kararnamesini imzalamıştı.

 

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre Medvedev, Rusya Putin’in ‘Türkiye’ye karşı uygulansın’ dediği kararnameyi imzaladı.
 
Alınacak önlemler:
 
- Türkiye'de üretilen ürünlerin Rusya'ya girişi yasaklansın yada kısıtlansın. (Avrasya Ekonomik Birliği'nin öngördüğü izne göre şahsi kullanım ürünleri kapsamayacak)
 
- Türkiye yargı yetkisinin altında olan kuruluşların Rusya'daki faaliyetleri yasaklansın yada kısıtlansın- Rusya'daki işverenlere, 31 Aralık 2015 tarihine kadar hukuki anlaşması bulunmayan Türkiye vatandaşı işçilerin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren işe alınması yasaklansın.
 
-1 Ocak 2016'dan itibaren Türkiye ile Rusya arasında vizesiz seyahat durdurulsun. Bu karar geçici izni olan ve ikametgahı olan Türkiye vatandaşlarını kapsamayacak. Ayrıca bu karar diplomatik amaçla Rusya'ya gelen ve konsolosluklarda çalışacak Türkiye vatandaşlarını da kapsamayacak.
 
- Tur operatörlerine ve Tur ajanslarına, Türkiye'yi ziyaret gerektirecek tatil turlarını Rusya vatandaşlarına satmaması emrediliyor.
 
Hükümete verilen talimatlar:
 
- Kararnameye tabi olan ürün ve verilen hizmetler, ayrıca işverenler tespit edilsin.
 
- Türkiye'ye karşı önlemlere tabi olmayacak ürün ve verilen hizmetlerin kontratları tespit edilsin.
 
- Güvenliği sağlamak adına Rusya - Türkiye arasındaki charter uçuşları yasaklayacak ve Türk taşımacılara karşı kontrolün artırılması için önlemler alınsın.
 
- Limanlarda ve Rusya'nın Azov ve Karadeniz sularındaki limanlarda taşıma güvenliği kontroller artırılsın. Ayrıca Rusya sularında gemilerin izinsiz bulunması ve geçiş yapması önlensin.
 
Kararname resmi olarak yayınlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

Yayın Tarihi : 01.12.2015 : 16:54

Etiketler : medvedev    haber    haberler    Yaptırımlar Kararnamesini İmzaladı    kanalben    ben tv    rusya    türkiye       


Yorumlar

7200
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN