Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aliağa Yeni İşbirliklerine Hazır

Aliağa Yeni İşbirliklerine Hazır
Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, İstanbul Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda çeşitli firmalarla görüştüklerini, yakın gelecekte bazı işbirlikleri planlanabileceğini söyledi.

 

 
Aliağa Ticaret Odası olarak 9’uncu Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’na katıldıklarını açıklayan ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, standa gösterilen ilgiden memnun olduklarını kaydetti. İzmir’in Aliağa ilçesine gübre, sanayi ve limancılık alanında yatırım yapmak isteyen firmalarla görüştüklerini dile getiren Saka, "Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü (DDGM) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) teknik danışmanlığını ve sertifikasyon hizmetlerini veren bir firmayla, Nemrut limanına kurulması planlanan demiryolu hattının bölgeye katkısı hakkında görüşmelerde bulunduk. Yine bu firmayla da yakın gelecekte biraraya geleceğiz. Fuarda firma yetkililerine ’Neden Aliağa?’ diye sorduğumuzda haritadan Aliağa’yı göstererek ’Buradan denizyolu ile gidemeyeceğimiz hiçbir yer yok’ diyorlar" dedi.
 
Önümüzdeki süreçte Aliağa’nın dünyanın en önemli liman bölgelerinden biri olacağını söyleyen Saka, "Ege’nin en büyük entegre limanı olacak Petlim Limanı’nın işletmesini dünyanın en büyük terminal işleticilerinden APM Terminals üstlendi. Aliağa’daki diğer limanlar da yeni bir yatırım dönemine girdi. Aliağa liman ve lojistik sektöründe yakın gelecekte Türkiye’de ve dünyada önemli bir misyonu üstlenecek. Aliağa’nın geleceğe daha iyi hazırlanması için bölgenin ihtiyaç duyduğu ulaşım altyapısı ve lojistik merkez yatırımlarının bir an önce başlaması gerekiyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 01.12.2015 : 16:29

Etiketler : Aliağa    Yeni    İşbirliklerine    Hazır    Bölge   


Yorumlar

7190
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN