Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Tiyatro Festivali

İzmir’de Tiyatro Festivali
Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf (TAKSAV) tarafından 4-14 Aralık 2015 tarihleri arasında bu yıl 4’ncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali “Özgürlük" temalı oyunlarıyla şehrin her yanında gerçekleşecek. 4 Aralık Cuma günü saat 16.00’da Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Gündoğdu Meydanı’nda sokak etkinlikleri ve yürüyüş ile başlayacak ve 13 Aralık’a kadar sürecek.

 

Festivalle ilgili olarak Susuzlu Atlantis Otel’de düzenlenen ve destekçi kuruluşların da yer aldığı basın toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Güngör, Alsancak, Basmane (Fuar-Kültürpark), Kemeraltı, Eşrefpaşa, Buca, Çimentepe, Gaziemir, Gültepe, Güzelbahçe, Güzelyalı, Karabağlar, Karşıyaka, Narlıdere’de salon ve meydanlarda yerli-yabancı, 3’ü sokak, 1’i çocuk, 1’i meddah, 1’i kukla oyunu olmak üzere 35 oyunun izleyiciyle buluşacağını söyledi.
 
Güngör, "Avusturya, Romanya, Gürcistan, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin oyunlarıyla yer alacağı festivalde Aziz Nesin, doğumunun 100’ncü yılında 8 Aralık günü Kültürpark/ İzmir Sanat ve İsmet İnönü sahnelerindeki 2 ayrı oyunla anılacak. Onur ödülü Üstün Akmen’e, Emek Ödülü ise Balıklıova Köy Tiyatrosu’na verilecek olan festivalde bu yıl 1’ncisi düzenlenen Özgürlük temalı Kısa Tiyatro Oyunu Yazma Yarışması’na 16 eser katılırken Orhan Alkaya, Gürol Tonbul, Yaşam Kaya, Özgün Ergen ve Mesut Güngör’den oluşan seçici kurul tarafından “En İyi Oyun" ödülüne layık eser bulunamadı. Sosyal sorumluluk projemiz gereği bu yıl da ’tiyatro tozu yutmamış’ 1000 çocuk ve gencimizi ücretsiz olarak festivalimizde ağırlıyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 01.12.2015 : 15:30

Etiketler : İzmirde    Tiyatro    Festivali    Bölge   


Yorumlar

4859
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN