Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de Esrarengiz Kafatası

İzmir'de Esrarengiz Kafatası
İzmir'in Menderes ile Karabağlar ilçelerinin kesiştiği nokta yakınlarındaki dağlık alanda tırmanış yapan dağcılar tarafından bir mağarada bulunup Adli Tıp Kurumu’na getirilen insan kemiklerinde yapılan ilk incelemede, kafatasında kırık bulunduğu belirlendi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma ve kimlik tespit çalışmaları sürerken, kemiklerin mağaradan çıkartılma çalışmalarının da ekipler tarafından görüntülendiği ortaya çıktı.

 

Menderes ve Karabağlar ilçe sınırlarının kesiştiği, Karabağlar İlçe Jandarma Komutanlığı sınırlarında kalan noktadaki dağlık alana geçen pazar günü çıkan bir grup dağcı, bölge yakınındaki mağaraya girdiklerinde kemiklerle karşılaştı. Kemiklerin bir insana ait olduğunu fark eden dağcılar, durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri kemiklerin mağaradan çıkartılması için AFAD’dan yardım istedi. Bölgeye sevk edilen AFAD ekiplerinin çalışmasıyla kemikler mağaradan çıkartılıp İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.
 
KAFATASINDA KIRIK
 
Yaklaşık 8 metrelik bir girişe sahip mağaraya çıkmanın neredeyse imkansız olduğu, profesyonel dağcıların bile güçlükle çıktığı belirtilirken, yapılan otopsideki ilk bulgulara göre cinsiyeti tespit edilemeyen cesedin kafatasında kırık bulunduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma başlatan İzmir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, mağara girişinden bir süre ilerledikten sonra ulaşılan 4X8 ebatında bir odanın sol kısmından ancak iki kişinin sürünerek ilerleyebileceği oyukta bulunan cesedin nasıl o noktaya geldiğini araştırıyor. Uzun süredir o noktada bulunduğu kaydedilen cesedin kimliğinin de henüz belirlenemediği, her ihtimalin değerlendirildiği öğrenildi. Kemikleri bulunan kişinin kesin ölüm nedeninin tespit edilebilmesi için detaylı otopsi raporunun beklendiği bildirildi. Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Yayın Tarihi : 01.12.2015 : 15:00

Etiketler : Mağarada    Bulunan    İskelet    İncelendi    Kafatasında    Kırık    Çıktı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7694
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN