Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engellilere Hizmetler Sürüyor

Engellilere Hizmetler Sürüyor
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ 3 Aralık Engelliler Günü’nü kutladı. İlçede, engelli vatandaşların sosyal hayatın içinde rahat bir şekilde yer almaları için verdikleri hizmetleri anlattı.

 

Belediye bünyesinde hizmet veren Engelliler Merkezi’nde kaydı bulunan tüm engelliler sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanıyor. Engelliler çeşitli hastalıklara ait iğne vurulmasından, şeker ve tansiyon ölçümüne, yara pansumanından, tedavisine kadar evde yapılabilen tüm sağlık hizmetlerinden ayaklarına kadar gelen sağlık çalışanları aracılığı ile faydalanıyor. Ayrıca belediyenin temizlik ekibi, engelli vatandaşların evlerini belli periyotlarla temizleyerek, onlara destek veriyor.
 
ENGELLİLER İÇİN TİYATRO
 
Engelliler için bünyesinde ilk kez tiyatro topluluğu oluşturan Bayraklı Belediyesi, engelli vatandaşların kullandıkları akülü araçları şarj edebilmeleri için bir istasyon kurdu. Engelliler için çeşitli meslek eğitim kursları da düzenleyen Bayraklı Belediyesi, bu kurslarda eğitim görerek el işi emeklerini sergileyen engelli vatandaşlar bunları yine belediyenin kendilerine ücretsiz olarak tahsis ettiği stantlarda satarak ev bütçelerine katkı sağlıyor. Ayrıca engelli vatandaşların evlerine ücretsiz kitap servisi yapıyor.
 
"ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ilçelerinde engelli sayısının yüksek olduğuna dikkat çekti. “Biz de birer engelli adayıyız" diyen Başkan Karabağ, “Kimin başına ne zaman ne geleceği belli değil. Bu yüzden hepimiz birer engelli adayıyız. Göreve gelir gelmez engelliler için bir merkez kurduk. Burada arkadaşlarımız engelli vatandaşlarımızın sorunları ile birebir ilgileniyor. Engellilerin sosyal hayatta daha aktif olması için bir tiyatro kurduk. Engelli araç sayımızı artırdık. Geçtiğimiz yaz engelliler için yüzme kursu açtık. Hizmet binası inşaatımız tamamlandığında Osmangazi’de binamızı engellilere tahsis edeceğiz. Kısacası onlar için elimizden geleni yapıyoruz. Engelli kardeşlerimin 3 Aralık Engelliler Günü’nü kutluyorum" dedi.
 
ENGELLİLERDEN OLUŞAN KORO
 
Öte yandan 3 Aralık’ta engellilerden oluşan koro Türk halk müziği eserlerini seslendirecek. Saat 19.30’da Havuz Düğün Salonu’nda başlayacak etkinlikte engelliler unutulmaz bir gecenin altına imza atacak.

Yayın Tarihi : 01.12.2015 : 11:37

Etiketler : Engellilere    Hizmetler    Sürüyor    Bölge   


Yorumlar

6924
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN