Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


ESİAD AB Büyükelçilerini Ağırladı

ESİAD AB Büyükelçilerini Ağırladı
Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileri, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Hansjörg Haber ile Avrupa Birliği Konseyi Dönem Başkanı Lüksemburg’un Türkiye Büyükelçisi Arlette Conzemius liderliğinde, Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (ESİAD) ev sahipliğinde İzmir’i ziyaret etti.

 

Büyükelçilerin, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile başlayan programları, ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güçlü ziyaretiyle devam etti. ESİAD ziyaretinde konuşan Mustafa Güçlü, Büyükelçileri İzmir’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti. Güçlü, "Bu ziyaret Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yeni bir aşamaya geldiği noktaya rastlamıştır. Bu açıdan ayrıca değer taşımaktadır. Mülteci krizinin tetiklediği bu süreç, ilişkilerin geliştirilmesi bakımında çok değerli bir fırsat olarak değerlendirilmelidir" dedi.
 
Konuşmasında İzmir’e ayrı bir paragraf açan Güçlü, "İzmir, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne en yakın coğrafyasında bir kent olarak gerek yaşam tarzı ve gerekse de Avrupa Birliği’nin benimsediği demokratik değerler, özgürlükler, hukukun üstünlüğü gibi temel kriterleri benimseyen bir kenttir. Bu özelliği ile, Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ilişkilerde öncü rol oynayabilecek ağırlık ve kapasiteye sahiptir" dedi.
 
Konuşmasında, kasım ayı içinde yaptığı iki Brüksel ziyaretindeki izlenimlerine de değinen Güçlü, "Her iki ziyarette de Brüksel’deki olumlu havayı gözleme fırsatı bulduk. Bu müspet havanın sürekli kılınması bizlerin arzusudur. Bu çerçevede, Avrupa Birliği Zirvesi’ne Türkiye’nin de davet edilmesi çok önemlidir. Bu zirve kararlarının önümüzdeki dönemde başarılı sonuçlar vermesini diliyoruz" dedi.
 
Güçlü ayrıca, İzmir’i ve ESİAD’ı tanıtan kısa bir sunum da gerçekleştirdi.

Yayın Tarihi : 01.12.2015 : 10:55

Etiketler : Esiad    Ab    Büyükelçilerini    Ağırladı    Bölge   


Yorumlar

6033
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN