Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege Üniversitesi’nden İnovasyon Kongresi

Ege Üniversitesi’nden İnovasyon Kongresi
Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde Seferihisar Euphoria Aegean Resort &Spa Oteli’nde İnovasyon Ekosistemleri Aracılığı İle Değer Yaratmak: Disiplinler Arası Yaklaşımlar Kongresi düzenlendi.

 

 
Her alanda yenilik anlamına gelen inovasyonun rekabet aracı olmanın ötesinde sürdürülebilirlik özelliği de sergilemesi gereken bir ekosistem unsuruna dönüştüğünü belirten Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jülide Kesken, üniversite olarak bu konuda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için kongreyi düzenlediklerini söyledi. Kesken, "İnovasyon kavramı, stratejik rekabet aracı olmanın ötesinde sürdürülebilirlik özellik sergilemesi gereken bir ekosistem unsuruna dönüştü. Kongremiz, 18-19 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen İnovasyon Yönetimi Semineri ve Çalıştayı’nın ikinci ayağı olarak ’Türk Üniversitelerinde İnovasyon Ekosistemi: Ortak Eylem Toplulukları ile Yaratıcılığın Güçlendirilmesi ve Ege Üniversitesi Modeli’ projesi kapsamında gerçekleştirildi. Ana tema olarak kongrede İnovatif Ekosistem Yaklaşımları: Sürdürülebilir Bir Ekosistemin İnşası, Girişimci ve 3. Nesil Üniversiteler, İnovasyon Kavramı ve Yaklaşımlarında Çeşitlilik: Paradigmal Değişimler tartışıldı. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelen akademisyenler hem bu alandaki çalışmalarını paylaştı hem de kendi aralarında bir network oluşturdular. Koç Holding A.Ş. İnovasyon ve Fikri Haklar Yöneticisi; Teknoloji ve Lisans Yöneticileri Derneği Genel Başkanı Samir Deliormanlı da Kongre’de görüşlerini ve bu konudaki tecrübelerini anlattı" dedi.
 
Kongrede ana konuşmaları ise inovasyon konusunda uzun yıllara dayanan çalışmaları olan Minnesota Üniversite’sinden Prof.Dr. Shaker Zahra ile Stratejik Yönetim Merkezi Direktörü Gary S. Holmes yaptı.

Yayın Tarihi : 01.12.2015 : 10:33

Etiketler : Ege    İnovasyon    Kongresi    Bölge   


Yorumlar

4927
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN