Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Köpekler Kuşadası’nda Eğitimde

Köpekler Kuşadası’nda Eğitimde
Ankara Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü bünyesindeki Köpek Eğitim Merkezi’nde eğitilen can dostları, deniz araçlarında da eğitim görmek üzere Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ne getirildi. Eğitimli köpeklerin, Kuşadası Ege Ports Liman işletmesine ait römorkörler ve Sahil Güvenlik botları üzerinde yapılan çalışmalarda, saklanılan materyalleri bulma konusundaki başarıları dikkat çekti.

 

Eğitmenleriyle birlikte üç aylık zorlu bir süreç ve sınavdan geçecek olan dedektör köpeklerin bina, araç, hava araçları, deniz taşıtları, bagaj, kargo ve benzeri alanlarda başarılı olması gerekiyor. Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Dedektör Köpek Uzman Eğitmeni Ali Burak Uz, "Üç aylık bir narkotik kursumuz var. Bu kursların belli bir bölümü Ankara’da bulunan Köpek Eğitim Merkezinin dışındaki bazı illerimizde de gerçekleşiyor. Şuan bir hafta boyunca İzmir ve Aydın sahil bölgelerindeyiz. Köpeklerimiz ve eğitmenleri, bu programımızda deniz araçların da ve konteynerlerde deneyimlerini artırması ve taşraya hazır bir şekilde görevlerini en iyi şekilde tamamlayarak gitmesi için mücadele veriyor. Kuşadası’nda da Ege Ports limanının bünyesinde bulunan römorkörlerde ve Sahil Güvenlik botlarında çalışmalar yaptık.
 
Yedi köpeğimizle buradayız. Köpeklerimiz henüz taşraya gidip görev almak için hazır değiller. Bir aylık bir dönemleri kaldı. Köpeklerimiz ve eğitmenleri bir ay sonunda mezun olarak taşrada görev almaya hazır bir hale gelecekler" dedi.

Yayın Tarihi : 30.11.2015 : 18:17

Etiketler : Dedektör    Köpekler    Kuşadasında    Eğitimde    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8439
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN