Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Hiçbir Ülke Bizden Özür Beklemesin''

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Brüksel'de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg'in Rusya'yla yaşanan krizde Türkiye'ye destek verdiği toplantıda konuşan Davutoğlu, "Hiçbir ülke, sorumluluğunu yerine getirdiği için özür dilemez" dedi.

 

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Tüm müttefikler Türkiye'nin hava sahasını koruma hakkını tamamen destekliyor" dedi.
 
Stoltenberg, “Rusya'nın bölgedeki varlığını artırması NATO ülkelerinde endişe yaratıyor ancak tansiyonun düşürülmesine odaklanıyoruz” ifadesini kullandı.
 
"GÖRÜŞMEYE HAZIRIZ"
 
Başbakan Davutoğlu ise, “Hava sahası Türkiye’nin egemenliğinin bir parçasıdır, Rus uçağının düşürülmesi müdafaa eylemiydi” diye konuştu.
 
Davutoğlu, “Suriye'de iki koalisyon operasyonlara devam ettiği sürece benzer hava sahası olaylarını önlemek zor olur” dedi.
 
Davutoğlu, “Türkiye'nin durumu tırmandırma niyeti yok, her düzeyde görüşmeye hazırız” diye ekledi.
 
"ÖZÜR BEKLENMESİN"
 
Rus uçağının düşürülmesine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Davutoğlu, "Hiçbir ülke, sorumluluğunu yerine getirdiği için özür dilemez. Ordumuz sorumluluğunu yerine getirdi. Hiçbir ülke, işimizi yaptığımız için özür beklememeli" ifadesini kullandı.
 
Rusya'nın aldığı yaptırım kararlarını da değerlendiren Davutoğlu, “Rusya'nın Türkiye'ye karşı yaptırımlarını gözden geçireceğini ümit ediyoruz” dedi.

Yayın Tarihi : 30.11.2015 : 17:50

Etiketler : haber    haberler    ahmet davutoğlu    nato    brüksel    Hiçbir Ülke Bizden Özür Beklemesin    kanalben    ben tv       


Yorumlar

5163
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN