Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İHD Hakkari Şubesi’nden Elçi Açıklaması

İHD Hakkari Şubesi’nden Elçi Açıklaması
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’ye yapılan saldırı, İnsan Hakları Derneği (İHD) Hakkari Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

 

 
İHD Hakkari Şubesi’nde yapılan açıklamaya Şube Başkanı İsmail Akbulut ve yöneticiler katıldı. Açıklamayı yapan İHD Şube Başkanı Akbulut, Tahir Elçi’nin barış istediği için öldürüldüğünü söyledi. Akbulut, şöyle devam etti:
 
"Tahir Elçi, kalıcı çatışmasızlık, barış istedi. Karşılığında katledildi. Katledenleri kınıyor ve lanetliyoruz. Tahir Elçi Türkiye’deki faili meçhul cinayetlerin ve gözaltında kayıpların aydınlatılması ve faillerinin bulunması için avukatlığa başladığı günden beri aralıksız olarak mücadele etti. Çok sayıda olayın aydınlatılmasını sağladı. Doğal olarak devlet içindeki her türlü çete yapılanmasının zaten hedefi idi. Katıldığı bir televizyon kanalı programında ’PKK terör örgütü değildir’ sözleri nedeniyle siyasal iktidar Elçi’yi hedef gösterdi. Tahir Elçi, esasında milyonlarca insanın olduğu gibi kendisinin de düşüncesini ifade etti. Bu topraklara elbette barış gelecektir. Bunun için elbette ki kalıcı bir çatışmasızlık ortamı sağlanacaktır. İnsan hakları savunucularının mücadelesi ile bütün cinayetler aydınlatılacak ve failler hak ettiği cezayı alacaklardır. Bizi öldürerek korkutmaya çalışanlara söyleyecek tek sözümüz var. Sizden korkan sizin gibi olsun."

Yayın Tarihi : 30.11.2015 : 14:45

Etiketler : İhd    Hakkari    Şubesinden    Tahir    Elçi    Açıklaması    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7275
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN