Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolar Haftaya Nasıl Başladı?

Dolar Haftaya Nasıl Başladı?
Dolar haftanın ilk işlem gününde 2,92'nin altına geriledi. Borsa ise güne yüzde 0,2 primle 75 bin 793 puandan başladı.

 

Dış ticaret açığı verisinin ardından dolar 2,92'nin altını gördü. Cuma günü 2.93'ü aşan ardından günü 2.92 civarında tamamlayan dolar/TL güne 2,93 sınırında başladı.
 
Dış açık verisinin ardından kur 2,9155'e kadar indi. Rusya endişeleri ile geçen hafta sert değer kayıplarının yaşandığı piyasada bu hafta Rusya ile gerginliğin daha da artıp artmayacağı izlenecek. Bugün Paris'te düzenlenecek olan iklim zirvesinde iki ülke arasında üst düzey bir görüşme gerçekleşip gerçekleşmeyeceği piyasada yakından takip edilecek.
 
Moody's'in Cuma günü açıklanacak Türkiye kredi notu gözden geçirmesi öncesi ise hafta içinde Avrupa Merkez Bankası'nın (AMB) olası bir gevşeme adımı, Uluslararası Para Fonu'nun Çin para birimi yuanı küresel rezerv para birimleri sepetine alıp almayacağı, ABD tarım dışı istihdam verisi analistler tarafından piyasalara yön verebilecek gelişmeler olarak gösteriliyor.
 
Yatırımcılar bu hafta Perşembe günü gerçekleştirilecek olan AMB toplantısına yoğunlaşırken, parasal genişleme önlemlerinin artırılmasının beklendiği bu toplantıda 20 bazlık faiz indirimi yapılabileceği de belirtiliyor. İç piyasada Perşembe günü açıklanacak Kasım ayına ilişkin enflasyon verileri izlenecek. Bugün ayrıca TCMB Finansal İstikrar Raporu ve Hazine'nin önümüzdeki üç aya ilişkin borçlanma programı da takip edilecek.
 
BORSA ARTIDA
 
BIST100 Endeksi ise güne yüzde 0,2 primle 75 bin 793 puandan başladı.
 
Putin, hafta sonu devam eden gerginlik çerçevesinde Türkiye vatandaşı işçilerin işe alımının yasaklanması ve belirli ürünlerin ithalatının durdurulması gibi ekonomik yaptırımlar açıklarken, yasaklanan ürünlerin listesinin bugün açıklanması bekleniyor.

Yayın Tarihi : 30.11.2015 : 10:27

Etiketler : dış ticaret    dolar    döviz    kur    fed    ekonomi    piyasa    borsa    merkez bankası   


Yorumlar

5261
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN