Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pınarbaşı Yolları Genişliyor

Pınarbaşı Yolları Genişliyor
EVKA 3 ve Pınarbaşı hattı, kesintisiz ulaşıma kavuşuyor. 25 metre genişliğindeki dört şeritli yolun çalışmaları hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ile Bornova Belediyesi’nin ortak yürüttüğü çalışma kapsamında, yol güzergahında kalan 15 adet yapının kamulaştırması, ardından da yıkımları gerçekleştirildi.

 

4. Sanayi Sitesi’ni Ankara Asfaltı viyadük altından Pınarbaşı’na bağlayan yolun Doğanlar Mahallesi’ndeki ara sokaklardan geçen bölümü 850 metrelik ana artere dönüşüyor. Tretuvar düzenlemeleriyle birlikte genişletilecek yol, Pınar Caddesi’ne bağlanacak. Çalışmaların tümü tamamlandığında EVKA 3 ile Pınarbaşı bölgeleri Ankara Asfaltı üzerinden iki gidiş, iki dönüş olmak üzere 25 metre genişliğindeki 4 şeritli yolla birbirine bağlanmış olacak. Büyükşehir Belediyesi ile Bornova Belediyesi’nin ortak yürüttüğü çalışma kapsamında, yol güzergehında kalan 15 adet yapının kamulaştırması, ardından da yıkımları gerçekleştirildi.
 
Yolları, kaldırımları, köprüleri ve otoparkları ile ulaşımın sorun olmaktan çıktığı bir kent oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “İlçemizi önümüzdeki yılları da düşünerek planlıyoruz. Doğanlar- Pınarbaşı hattındaki yol çalışmalarımız da bu doğrultuda gerçekleşiyor. Devam eden çalışmalarımız en kısa sürede bitecek ve bu çalışmalara yenileri eklenecek. Ankara Asfaltı’ndan Pınarbaşı yönüne gidecekler artık Doğanlar Mahallesi’nin ara sokakların girmek zorunda kalmayacak. Yeni yol ilk etebını tamamladığımız yeni stadımıza ulaşımı da kolaylaştıracak” diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 30.11.2015 : 10:23

Etiketler : bornova belediyesi    olgun atila    kamulaştırma    pınarbaşı    doğanlar    4. sanayi       


Yorumlar

9358
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN