Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tarihi Zirve Sona Erdi

Brüksel'de düzenlenen AB - Türkiye Zirvesi sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile ortak basın toplantısı düzenledi.

 

Başbakan Davutoğlu, 2016 yılında AB üyelik sürecinin ive kazanacağını belirterek, amaçlarının göçleri düzenleyip azaltmak olduğunu söyledi. Davutoğlu, hükümetin reform hükümeti olduğun ifade ederek Türk toplumunun AB üyeliğini desteklediğini belirtti. AB'nin Türkiye'ye vereceği 3 milyar euronun Türkiye'ye değil Suriyeli sığınmacılar için verildiğini belirten Davutoğlu fasıllarla ilgili AB'nin de deklarasyonu olacağını söyledi.

Brüksel'de düzenlenen AB - Türkiye Zirvesi sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile ortak basın toplantısı düzenledi. Başbakan Davutoğlu, 2016 yılında AB üyelik sürecinin ive kazanacağını belirterek, amaçlarının göçleri düzenleyip azaltmak olduğunu söyledi.

Davutoğlu, hükümetin reform hükümeti olduğun ifade ederek Türk toplumunun AB üyeliğini desteklediğini belirtti. AB'nin Türkiye'ye vereceği 3 milyar Euro'nun Türkiye'ye değil Suriyeli sığınmacılar için verildiğini belirten Davutoğlu fasıllarla ilgili AB'nin de deklarasyonu olacağını söyledi.

İŞTE ALINAN KARARLAR:

*Avrupa Birliği, Türkiye'nin geri kabul anlaşmasından doğan yükümlülüklerini yerine getirmesi halinde Ekim 2016'dan itibaren vize serbestisine başlayabileceğini karara bağladı.

*Avrupa Birliği, Türkiye'ye Suriyeli sığınmacılar için 3 milyar Euro verecek.

*AB, sığınmacıların durumuna yönelik gelişmelere göre yardımları gözden geçirecek.

*Türkiye ise topraklarında kalan Suriyeli sığınmacıların çalışmalarını sağlayacak yasal düzenlemeleri yapacak. Taslak metne göre her yıl 2 zirve yapılacak.

Yayın Tarihi : 29.11.2015 : 22:29


Yorumlar

1312




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN