Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eskişehir’de Tahir Elçi Eylemi

Eskişehir’de Tahir Elçi Eylemi
Eskişehir’de Emek ve Demokrasi Güçleri üyesi yaklaşık 200 kişi yürüyüş yaparak, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesini protesto etti.

 

İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’nda toplanan Eskişehir Emek ve Demokrasi üyeleri ’Tahir Elçi planlanarak, bilerek, kasten öldürüldü. Katileri tanımıyoruz’ yazılı pankart açıp Sağlık İl Müdürlüğü önüne kadar yürüdü. Çeşitli sloganlar atan kalabalık yürüyüş sonunda öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
 
Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını avukat Besdegül Sarıbaş okudu. Sarıbaş şunları söyledi:
 
"Eşitlik ve adalet savaşçısı, insan hakları savunucusu Tahir Elçi günlerdir katliamlarla, saray faşizmiyle sindirilmeye çalışılan Sur’da insanlığın ortak kültür ve mirasını koruma ve bu topraklarda kalıcı ve onurlu bir barışı tesis etme çağırısı yaparken katledildi. Savaşın daha da tırmandırılacağını bu katliam ile ilan eden saray, tüm özgürlükçü hukuk insanlarına, özgürlük güçlerine, barış ve eşitlik mücadelesi verenlere ve direnen halklara gözdağı vermeyi hedeflemektedir. Tahir Elçi de önce yargılanma yoluna gitmiş, sindirilemeyince alenen katledilmiştir."
 
Eskişehir Barosu avukatlarından Heval Yıldız Karasu ile Pınar Çelik Arpacı da yaptıkları konuşmada öldürülen Tahir Elçi’nin, Uğur Kaymaz, Ali İsmail Korkmaz ve Şerzan Kurt davaları için Eskişehir’e geldiğini belirtti.
 
Yapılan konuşmaların ardından çeşitli sloganlar atan kalabalık daha sonra dağıldı.

Yayın Tarihi : 29.11.2015 : 16:18

Etiketler : Eskişehirde    Tahir    Elçi    Eylemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4342
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN