Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Antalya Film Festivali Kortejle Başladı

Antalya Film Festivali Kortejle Başladı
Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneksel kortejiyle 52’nci kez sinemaseverle ve Antalyalı’larla buluştu. Festivalin yabancı konukları Jeremy Irons ve Kathleen Turner, üstü açık lüks araçlardan Antalyalı’ları selamladı.

 

Yarım asrı geride bırakan, Türkiye’de sinemanın en uzun soluklu festivali Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneksel kortejiyle 52’nci kez kapılarını açtı. Rixos Downtown Otel’den başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde sona eren kortejde festivalin yabancı konukları Jeremy Irons ve Kathleen Turner’la birlikte Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Gülsen Tuncer ve eşi yönetmen Engin Ayça, oyuncu Tarık Ünlüoğlu, yönetmen Yılmaz Atadeniz ile sinema ve televizyon dünyasının genç yüzleri Begüm Birgören, İpek Karapınar gibi isimler yer aldı.
 
SAĞ KOLU SÖKÜK KOT CEKET
 
Üstü açık lüks otomobillere binen ünlü isimlerde ön sıra İngiliz oyuncu Irons’ın oldu. Ancak Irons, arka koltuğuna oturduğu otomobilde ön koltuğun azizliğine uğradı. Koltuk, tüm uğraşlara rağmen öne alınamayınca Irons arkaya sığamadı ve ön tarafta oturmak durumunda kaldı. Onun arkasındaki otomobile de Kathleen Turner bindi. Jeremy Irons’un kot ceketinin sağ kolunun sökük olması dikkati çekti.
 
Kortej hazırlıkları sırasında ilgi odağı ’Papağan Cabbar’ oldu. Önce yönetmen Atadeniz’in bindiği otomobili ziyaret eden Papağan Cabbar, sonra Gülsen Tuncer’in omzunda festival için Antalya’ya gelen ünlüleri selamladı. Papağan Cabbar bir ara Festival Direktörü Elif Dağdeviren’in omzuna kondu. Dağdeviren’in papağana alışması biraz zaman aldı. Festivalin açılış ve kapanış gecelerinde kadınlar için gece elbisesi zorunluluğu bulunurken, oyuncu Karapınar korteje yırtık kotla katılmayı tercih etti.
 
’UYUŞTURUCUYA DİKKAT’ PANKARTI
 
Rixos Downtown Otel’den başlayan ve Konyaaltı Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Caddesi’nden Büyükşehir’e ulaşan korteje, geçtiği noktalarda Antalyalı’lar ilgi gösterdi. Kortej Antalyalıları selamlarken Oyuncu Gülsen Tuncer, korumalar aracılığıyla bir kişiye 20 lira gönderdi. Kortejin geçişi sırasında ’Türkiye Bağımlı Aileleri Dayanışma Grubu’ da uyuşturucu tehlikesine dikkat çekmek için pankart açtı.
 
Bu yıldan itibaren bir sosyal sorumluluk projesi olarak sürdürülecek festivalin geleneksel kortejinde bu yıl için tema ’Halkı Selamlama ve Farkındalık Yaratma’ olarak belirlendi. Bu kapsamda festivale katılan oyuncuları Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çocuklar ve gençlerle birlikte karşıladı.

Yayın Tarihi : 29.11.2015 : 15:59

Etiketler : Antalya    Film    Festivali    Kortejle    Başladı    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9362
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN