Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Davutoğlu'ndan Flaş Açıklamalar

Davutoğlu'ndan Flaş Açıklamalar
Başbakan Ahmet Davutoğlu, düşürülen Rus uçağında hayatını kaybeden pilotun cenazesinin Türkiye'ye teslim edildiğini söyledi. Davutoğlu, cenazenin Rusya'ya teslim edileceğini belirtti.

 

Mülteci krizinin ele alınacağı AB-Türkiye zirvesi için Brüksel'e giden Davutoğlu, "Rus pilotun cenazesi, gece saat 01.00 itibarıyla sınırımızda bize teslim edildi. Biraz sonra Rus askeri temsilci de Hatay'a hareket edecek ve cenaze Rusya'ya teslim edilecek" dedi.
 
Başbakan Davutoğlu, Rusya'nın Türkiye'ye yönelik yaptırım kararlarıyla ilgili bir soruya ise, "Hem uluslararası hukuk açısından gayrimeşrudur hem de Türkiye-Rusya arasındaki dostluk açısından doğru değildir" diye yanıt verdi.
 
Davutoğlu, "Türkiye tek taraflı olarak Rusya'dan ekonomik çıkar elde etmiyor. Rusya'nın da çıkarları var. Komşuluk ilişkilerimiz var. Rus yetkililerin tüm bunları göz önünde bulundurarak, soğukkanlıklık içinde tutum sergilemesini beklemek en doğal hakkımız" dedi.
 
Başbakan, "Önceliğimiz Rusya ile iletişim kanallarını açık tutmak" ifadesini kullandı.
 
TAHİR ELÇİ'NİN ÖLDÜRÜLMESİ
 
Davutoğlu, "Tahir Elçi'nin ailesine söz verdim, bu olay aydınlatılacak. Tahir Elçi'nin yanında bulunan tabancanın ilk polisimizi şehit eden teröristin tabancası olduğu tespit edilmiştir." dedi.
 
NATO GENEL SEKRETERİ İLE BİR ARAYA GELECEK
 
Davutoğlu ayrıca, Rus uçağının düşürülmesinin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili olarak yarın NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşeceğini söyledi.

Yayın Tarihi : 29.11.2015 : 10:51

Etiketler : başbakan    ahmet davutoğlu    rus uçağı    tahir elçi    şehit polis    nato    genel sekreteri    rusya    silah       


Yorumlar

7894
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN