Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşte Yeni Kar Savaşçıları

İşte Yeni Kar Savaşçıları
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kendisine yeni bağlanan ilçelerin yüksek kesimlerinde kışın yaşanan kar sıkıntısı nedeniyle ilk kez karla mücadele ekibi kurdu.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 Mart 2014’ten sonra genişleyen hizmet sınırlarıyla birlikte tarihinde ilk kez karla mücadele çalışmalarına başladı. Büyükşehir ekipleri özellikle geçtiğimiz kış yeni bağlanan Ödemiş, Tire, Beydağ, Bergama gibi ilçelerin yüksek kesimlerindeki köylerin kapanan yollarını açmak için yoğun bir şekilde çalışmıştı. Daha önce ilçe belediyeleri ve İl Özel İdaresi tarafından yerine getirilen bu görevi üstlenen Büyükşehir Belediyesi, güçlendirdiği araç parkıyla karla mücadelesini artık daha etkin bir şekilde yapacak. Bu amaç doğrultusunda modifiye edilen 4 adet tam donanımlı araç hizmete hazır hale getirilirken, alımı yapılan 4 adet komple bakım aracının da yılbaşından itibaren hizmete gireceği belirtildi. 8 yeni araç sayesinde daha az sayıda personel, daha hızlı ve etkin bir şekilde karla mücadele edecek. Daha önce bir iş makinesi, bir kamyon ve dört işçinin yaptığı çalışmayı, artık tek araç ve operatör daha kısa sürede yapacak.
 
Yeni araçlar sahip olduğu özel donanım sayesinde tuz serpme mesafesini yolun genişliğine göre ayarlıyor, aynı zamanda malzemenin yol yüzeyine homojen bir şekilde dağılmasını sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi, yen araçların yanı sıra, karla mücadele çalışmaları için 3 bin ton tuz alımı yaparak kış hazırlıklarını tamamladı.

Yayın Tarihi : 29.11.2015 : 10:42

Etiketler : izmir    büyükşehir belediyesi    kar savaşçıları    tuz serpme       


Yorumlar

2422




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN