Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Faili Meçhul Kalmayacak''

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır saldırısı sonrası İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'la beraber açıklama yaptı. Davutoğlu, ''Tahir Elçi'ye suikast planı olabilir. Hedef açıktır, hedef Türkiye'dir. Faili meçhul bizim dönemimizde kalmaz kalmayacaktır. İdari soruşturma süratle yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır'' dedi.

 

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları: 
 
Biraz önce Elçi'nin eşiyle görüştüm, taziyelerimizi ilettim. Şehitmizin eşine de baş sağlığı diledim. Bakanlarımızdan çok detaylı bir bilgi aldım ve soruşturma sürüyor. Tahir Elçi, basın toplantısı yaparken bir araç içinde polislerimize terörist saldırıda bulunuyor. Bir polisimiz şehit oldu. Olay yeriyle arasında 100 metrelik bir mesafe var. Sayın Tahir Elçi'nin ve Ahmet Çiftaslan'ın ailesine belirtmek isterim ki bu olay mutlak suretle açığa kavuşturulacak
 
'İKİ İHTİMAL SÖZ KONUSU'
 
Tahir Elçi'ye suiskat planı olabilir. Hedef açıktır, hedef Türkiye'dir. İkinci ihtimal ise teröristlerin saldırısı sonrası 100 metre mesefade oradakileri korumak için polislerimiz ateş açması ve arada kalması.
 
Faili meçhul bizim dönemimizde kalmaz kalmayacaktır. İdari soruşturma süratle yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır. Diyarbakır’daki vatandaşlarıma çağrım, olayın aydınlatılmasını beklemelidir. Olayı takip ediyoruz, saldırganların kimlikleri araştırılıyor.
 
'CAN VE GÜL TUTUKSUZ DA YARGILANABİLİRLERDİ'
 
Basın özgürlüğü esastır. Hükmü verecek olan bağımsız mahkemelerdir. MİT tırları etrafından yapılan spekülasyonların farkındayız. Bu tür durumlarda tutuklu yargılanma istisnai bir durumdur. Tutuksuz da yargılanabilirlerdi. Dün hükümet sözcümüz de açıkladı, tutuksuz yargılanmaları daha doğru olabilirdi.
 
'RUSYA DOSTUMUZDUR'
 
Rusya ile ilişkilerimize önem veriyoruz. Dostumuzdur, komşumuzdur. Türkiye ateş çemberi içinde olan bir ülkedir ve bunu en iyi Rusya bilmektedir. Hava ihlal kurallarımız defalarca açıklandı. Uçağın milliyeti o anda kanallar açık olmasına rağmen böyle bir bilgi aktarılmış da değil. Angajman kuralları gereği sınır ihlali yapan her uçak için kural bellidir. Rusya’yı hedef alan bir uygulama değildir. Ümit ederiz Rusya bunu değerlendirir ve olayı birlikte ele alarak gerilime izin vermeden çözebiliriz. Sayın Cumhurbaşkanımı pazartesi günü Paris’te görüşme gerçekleştirebilmesi önemlidir. İletişim kanalları açık olmalı. Bütün bakanlara talimatları verdim, bu olayın ekonomiyi etkilemeden atlatılması sağlanacak. Önemli olan bizim için Suriye krizi nedeniyle Rusya ile daha büyük bir kriz yaşanmamasıdır

Yayın Tarihi : 28.11.2015 : 16:15

Etiketler : haber    haberler    ahmet davutoğlu    faili meçhul    ben tv    kanalben       


Yorumlar

5295
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN