Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İstanbul’da 1. Genel Havacılık Forumu

İstanbul’da 1. Genel Havacılık Forumu
1. Genel Havacılık Forumu’nda, Havayolu sektörüne ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

 

 
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından havayolu sektörüne ilişkin sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı ’1. Genel Havacılık Forumu’ İstanbul’da düzenlendi. Harbiye’deki Hilton Otel’de gerçekleşen foruma DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Sivil Havacılık Genel Müdürü (SHGM) Bilal Ekşi ile sektörde faaliyet gösteren şirketlerin yöneticileri ve davetliler katıldı.
 
Programın açılışında konuşan DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, dijitalleşmenin çağın en önemli özelliklerinden biri olduğunu belirterek, bunun getirdiği hız ihtiyacının da havacılık sektörünün önemini her geçen gün artırdığını söyledi. Havacılık sektöründe Türkiye’deki gelişim hızının dünyaya oranla daha ileri düzeyde olduğunu kaydeden Yıldırım, "Biz DHMİ olarak son atılım döneminde çok sayıda havalimanı inşa ettik, hizmete aldık. Alt yapımızı ciddi manada güçlendirdik. Şu an dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’da yapmaktayız. Bunun yanında alt yapı konusunda da havalimanlarımızı hızlı bir şekilde geliştiriyoruz. ’Smart’ projesi operasyon yapılacak şekilde devreye girmiş durumdadır. Artık Türk hava sahası tek elden kontrol ediliyor" diye konuştu.
 
GENEL HAVACILIK FORUMUNUN ÖNEMİ
 
İlk kez gerçekleşen forumun da sektör açısından önemine değinen Yıldırım, forumda sektör temsilcilerinin bir araya gelerek sorunları tartışıp çözüm yollarını arayacaklarını ifade etti. Yıldırım, "Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Uzun yılların birikimi olan sorunları kimsenin bir çırpıda çözmesi mümkün olmayabilir. Ancak bugün yapılacak toplantıların sonucunda ortaya çıkacak bilgilerin ışığında en azından önemli adımların atılabileceğini bazılarının ise çözüm yoluna gireceğini biliyorum" dedi.
 
SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi ise toplantının genel havacılık adına önemine vurgu yaparak, sadece mevzuat çıkarmakla ilerleme sağlanamadığını, servis sağlayıcıların ve paydaşların da işi benimsemesi gerektiğini söyledi. Ekşi, ortaya çıkacak çözüm önerileri kapsamında çalışmaların bir an evvel yapılıp çözüme ulaşılması temennisinde bulundu.
 
Öte yandan forum, gün boyunca 4 farklı oturumdan oluşacak paneller ile devam etti.

Yayın Tarihi : 28.11.2015 : 15:29

Etiketler : İstanbulda    Genel    Havacılık    Forumu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4924
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN