Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Futbol Antrenörü Erdoğan’ı Anlattı

Futbol Antrenörü Erdoğan’ı Anlattı
Rizeli Araştırmacı Yazar Fatih Sultan Kar ile Filiz Acar, kuruluşunun 144’üncü yıl dönümünde, ‘Hatıralarla İETT’ adlı kitap hazırladı. Kitapta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın futbol oynadığı İETT ekibinde, o dönemde antrenör olan Mehmet Ali Gürses’in anlatımı ile anılara yer verildi.

 

 
İETT’de görev yapan Rizeli Araştırmacı-Yazar Fatih Sultan Kar ile Filiz Acar tarafından hazırlanan, ‘Hatıralarla İETT’ kitabında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın futbol oynadığı İETT ekibinde takım antrenörü olan Mehmet Ali Gürses’in anlatımı ile o döneme ilişkin anılara yer verildi. Kitaptaki söyleşide 1970 yılında İETT’ye antrenör olduğunu anlatan Mehmet Ali Gürses’in şu sözleri yer aldı:
 
“Takımı gençleştirmek istedim ve transfer yapmak için işe koyuldum. Yardım istediğim takım kaptanı Ayhan Mat, ‘Hocam iyi bir futbolcu arkadaş var. Adı Tayyip. Camialtında oynuyor. İstesek hemen gelir’ dedi. Kabul ettim ve gittik. Eğilmiş ayakkabılarını bağlıyordu. Doğruldu, ‘hoş geldiniz’ dedi ve tokalaştık. Boylu, poslu, fiziği iyi 20 yaşlarında bir genç. Babası rahmetli kıyı kaptanı da orada. Durumu izah ettiğimiz babası, ‘Bunlar top oynarsa serseri olur. Olmaz’ dedi. Baba oğlunu iyi tahlil edememiş. O top oynasa da oynamasa da serseri olmaz. Öyle bir yapı var ki sağlam, yaşına göre çok daha olgun. Ama adamcağızın düşünce tarzı bu. Babasına, ‘Ben bu çocuğu alıyorum. Kendi evladım gibi. Hem okuyacak, hem çalışacak ve aylık alacak. Hem de futbol oynayacak’ dedim. Bunun üzerine ‘tamam’ dedi. İlk defa bir oyuncuyu seyretmeden aldım. Kararımın isabetli olduğunu zaman gösterdi.”
 
SPİKER OLMAK İSTEDİ
 
Kitapta, Recep Tayyip Erdoğan’ın bir tek gün antrenman kaçırmadığını anlatan Gürses’ in, “Bir tek gün Ankara’da spikerlik imtihanına girmek için izin istedi, verdim ama olmadı” ifadelerine de yer verildi. Gürses açıklamalarını, gençleştirdiği takımının şampiyon olduğunu anlatarak tamamladı.
 
KİTAPTA İETT HATIRALARI DA YER ALDI
 
“Hatıralarla İETT” isimli kitapta geçmiş yıllarda İETT’de görev yapmış çalışanlar ile zaman zaman yolu İETT ile kesişen ünlü isimlerle yapılan söyleşilere de yer verildi. Kitapta, İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, İETT’li bayan biletçi Ayşe Tuncalılar, Türkiye’nin ilk psikoteknik laboratuvarını kuran Abbas Erdoğan Noyan, Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıran İETT’li Cezmi Or, yılların İETT şoförü Şerif Subaşı, Spor adamı Erman Şarçı, İETT logosunun çizeri Remzi Kadıoğlu gibi isimlerin anlatımları da yer buldu.

Yayın Tarihi : 28.11.2015 : 13:51

Etiketler : Futbol    Antrenörü    Cumhurbaşkanı    Erdoğanı    Anlattı    Boylu    Poslu    Fizikli    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1018
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN