Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konak’ta Piyano Resitali

Konak’ta Piyano Resitali
Dünyaca ünlü Türk piyanist İdil Biret, Konak Belediyesi ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) işbirliğinde düzenlenen konserde İzmirli sanatseverlerle buluştu.

 

 
Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı piyano resitalinin biletleri günler öncesinden tükendi. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konser öncesi İZDSO Müdürü Ender Ünal, desteklerinden ötürü Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a teşekkür plaketi sundu. Başkan Pekdaş da geçen yıl İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın destekleriyle ağırlıklı Roman vatandaşların yaşadığı mahallelerdeki çocuklardan oluşan ’Bizim Orkestra’yı kurduklarını belirterek, "Aslında bizim İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’na bir plaket vermemiz lazımdı" dedi.
 
Plaket taktiminin ardından başlayan konserde dünyanın pek çok ülkesinde konserler veren ve ünlü senfoni orkestralarıyla çalışmış olan şef Vaktang Matchavariani ve Devlet Sanatçısı piyanist İdil Biret sahne aldı. Klasik müziğin dünya çapında en önde gelen piyano virtüözlerinden biri olan Biret’in şef Vakhtang Matchavariani yönetiminde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte sergilediği performans beğeniyle izlendi. Bela Bartok’un piyano konçertosuyla açılışı yapan Biret ve 65 kişilik dev orkestra seyirciler tarafından soluksuz izlendi. İki kez bis yapan ünlü sanatçı, konser sonunda ayakta alkışlandı. Konserin ikinci bölümünde ise Johannes Brahms’ın dördüncü senfonisi yer aldı. Brahms’ın senfonileri içinde klasik yapıda olma özelliği taşıyan eser, ritmik yapısıyla izleyenlerin beğenisini topladı.
 

Yayın Tarihi : 28.11.2015 : 12:57

Etiketler : Konakta    Piyano    Resitali    Bölge   


Yorumlar

1348
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN