Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayata İlmekle Bağlandılar

Hayata İlmekle Bağlandılar
Bornova’da down sendromlu çocuklara destek için Türk Kızılayı Boronva ve Urla Şubeleri, İşkur Konak Şubesi, Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu, İzmir Down Sendromlular Derneği ve Bornova Belediyesi işbirliği yaptı.

 

 
Down sendromlu çocuklar için biraraya gelen beş kurumun işbirliğiyle başlatılan projeyle, bileklik yapmayı ve file örmeyi öğrenen çocuklar hem hayata bağlanıyor hem de ekonomik olarak destekleniyor. İki aylık eğitim kapsamında Türk Kızılayı Bornova Şubesi’nde oluşturulan atölyede biraraya gelen çocuklar Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi İnci Bağdatlı’nın koordinatörlüğünde file örmeyi öğreniyor. İşkur Konak Şubesi’nin genel sağlık sigortası yaptırdığı çocuklar Bornova Belediyesi’nin ulaşım ve özel etkinlikler düzenleyerek verdiği desteklerle hem eğlenip hem de yeni bir şey yaratmanın keyfini yaşıyor.
 
İzmir Down Sendromlular Derneği tarafından başvuruları alınan eğitimlerin Ocak ayına kadar sürecek ilk iki aylık bölümüne 21 çocuk katıldı. Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nde özel bir etkinlik düzenlendi. Müzik ve çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçiren çocuklar, ortaya çıkardıkları eserleri de gösterme fırsatı buldu. Dramalılar Köşkü’nde düzenlenen etkinliğe Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Türk Kızılayı Bornova Şubesi Başkanı Fahrettin Dokak ve İzmir Down Sendromlular Derneği Başkanı Gülnaz Rodoplu da katılarak çocukların heyecanına ortak oldu.
 
 

Yayın Tarihi : 28.11.2015 : 12:38

Etiketler : Hayata    İlmekle    Bağlandılar    Bölge   


Yorumlar

5237
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN